ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) 44 Milyon Dolarlık Kripto Para Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı!
ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) 44 Milyon Dolarlık Kripto Para Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı!

Sıcak Gelişme: CFTC, Kripto Para Borsası Görünümlü Şirkete Dolandırıcılık Davası Açtı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), ABD merkezli bir şirket olan Mosaic Exchange Limited ve CEO’su Sean Michael aleyhine bir sivil yaptırım davası açtı.

Florida Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nde açılan dava, sanıkları hileli bir dijital varlık emtia planı yürütmekle suçluyor.

CFTC, sanıkların ABD’de ve yurtdışında en az 17 kişiyi dolandırarak Bitcoin veya diğer fonlara yüz binlerce dolar yatırım yapmaya ikna ettiklerini iddia ediyor. Bu fonların, sanıkların müşteriler adına BTC  ve diğer dijital varlık emtialarının ticaretini yapmaları için olduğu iddia ediliyor. Ancak, sanıkların bu müşteri fonlarını zimmetlerine geçirdikleri ileri sürülüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ethereum ETF’leri Ne Zaman Onaylanacak, Ne Kadar Yakınız? Bloomberg Analistleri Cevapladı

Devam etmekte olan davada CFTC, Emtia Borsası Yasası (CEA) ve CFTC düzenlemelerinin daha fazla ihlal edilmesine karşı iade, tazminat, sivil para cezaları, kalıcı ticaret ve kayıt yasakları ve kalıcı bir ihtiyati tedbir talep ediyor.

Davada, sanıkların Şubat 2019’dan Haziran 2021’e kadar Mosaic’i, yönetim altında on milyonlarca dolarlık varlığa sahip bir kripto para ticaret platformu olarak yanlış bir şekilde tanıttıkları belirtiliyor. %82 doğruluk oranına sahip özel bir alım satım algoritması sunduklarını ve aylık %20 ila %60 arasında değişen kâr marjları vaat ettikleri ifade ediliyor.

Ancak, davada bu iddiaların yanlış olduğu savunuluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!