MEXC
sikayetkripto
BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptıracak!
BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptıracak!

Sıcak Gelişme: BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in çöküşüyle derinleşen kripto para krizinde yeni bir gelişme yaşandı ve BlockFi Chapter 11 iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

Şirketten bir kaynak yaptığı açıklamada, BlockFi’nin bugün ilerleyen saatlerde Chapter 11 iflas koruması için başvuruda bulunacağını söyledi.

Kaynak, kripto para kredi kuruluşunun ayrıca personelinin büyük bir bölümünü işten çıkardığını söyledi.

“BlockFi Inc. ve sekiz yan kuruluşu bugün, işlerini istikrara kavuşturmak ve şirkete tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkaran kapsamlı bir yeniden yapılandırma işlemi gerçekleştirme fırsatı sağlamak için New Jersey Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri İflas Mahkemesi’nde ABD İflas Kanunu’nun Chapter 11 kapsamında gönüllü dava başlattı.

Yeniden yapılandırma çabalarının bir parçası olarak şirket, FTX ve ilişkili tüzel kişiler dahil olmak üzere karşı taraflarının BlockFi’a borçlu olduğu tüm yükümlülükleri geri almaya odaklanacaktır. FTX’in yakın zamanda çökmesi ve ardından devam eden iflas süreci nedeniyle şirket, FTX’ten geri kazanımların gecikeceğini beklemektedir.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
BlockFi, Faaliyetlerini Duraklatmaya Devam Ediyor

Şirketin mali danışmanı Berkeley Research Group’tan Mark Renzi son gelişme ile ilgili şunları söyledi:

“FTX’in çöküşüyle birlikte BlockFi yönetim ekibi ve yönetim kurulu, müşterileri ve şirketi korumak için derhal harekete geçti. Şirket, kuruluşundan bu yana kripto para endüstrisini olumlu yönde şekillendirmek ve sektörü ilerletmek için çalıştı. Şirket, tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için en iyi sonucu elde edecek şeffaf bir süreci dört gözle bekliyor.”

Kullanıcıların platforma boştaki kripto paralarını yatırarak getiri elde etmelerini sağlayan BlockFi, ilk olarak FTX’in iflas başvurusunda bulunduğu gün olan 11 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurdu. BlockFi o tarihte yazdığı bir mektupta şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dünyanın geri kalanı gibi biz de bu durumu Twitter aracılığıyla öğrendik. FTX ve Alameda ile ilgili haberler karşısında şok olduk ve dehşete düştük.”

Platformun faaliyetleri şu anda duraklatılmış durumda. Şirketin açıklamasına göre BlockFi’ın elinde 256.9 milyon ABD doları nakit bulunmaktadır ve bu tutarın yeniden yapılandırma süreci boyunca belirli operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlaması beklenmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!