Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı
Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı

Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase tarafından geliştirilen ve Ethereum için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Base, 9 Ağustos’taki halka açık lansmanından bu yana ilk büyük kesintisini yaşadı.

Ağ, 5 Eylül’de yaklaşık bir saat boyunca yeni blok üretmeyi durdurdu ve işlem göndermeye çalışan kullanıcılar durumdan etkilendi.

Coinbase’in resmi açıklamasına göre, sorun tespit edildi ve ilk incelemeden sonraki 14 dakika içinde bir düzeltme uygulandı. Düzeltme uygulandıktan sonra ağ toparlanmaya başladı ve blok üretimi ve gossip yeniden başladı. Coinbase, durumu hala izlediğini ve tam bir iyileşme için çalıştığını söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Popüler Analist, Eylül Ayında Bitcoin Fiyatına Dair Tahminlerini Açıkladı: Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Kesintinin nedeni henüz belli değil. Coinbase, yayınladığı son güncellemesinde RPC hizmetinde halen sorunlar olduğunu ve çözüm için çalıştıklarını bildirdi.

Katman-2 çözümleri Ethereum’un üzerinde kurulular ve işlemleri ana zincirin dışına taşımak ve daha hızlı ve daha ucuza işlemek için çeşitli teknikler kullanır.

Base, Optimistic Rollup adı verilen ve işlemleri ana Ethereum zincirinden (katman-1) çıkarıp ana zincir tarafından güvence altına alınan ayrı bir zincirde (katman-2) işleme alma yöntemi olan bir teknik kullanarak çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!