Senatör Emmer, “Kriptonun Geleceğine Bürokratlar Değil, Amerikan Halkı Karar Verecek!”
Senatör Emmer, “Kriptonun Geleceğine Bürokratlar Değil, Amerikan Halkı Karar Verecek!”

Senatör Emmer, “Kriptonun Geleceğine Bürokratlar Değil, Amerikan Halkı Karar Verecek!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Yanlısı Kongre Üyesi Tom Emmer, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin (FSOC) kripto söz konusu olduğunda Amerikalıları temsil edemediğini, büyük reformlara ihtiyacı olduğunu belirtti.

ABD’de Blockchain ve kripto para birimleri için açık ve uygun düzenleyici tasarımlar oluşturmanın en ünlü savunucularından biri olan Kongre Üyesi Tom Emmer, FSOC’yi bağımsızlığını kaybettiği konusunda topa tuttu!

Emmer, kripto karşıtı Janet Yellen başkanlığındaki ABD Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin veya diğer adıyla FSOC’nin kongre gözetimi altına alınması gerektiğini vurgulamak için Twitter’daydı.

The future of crypto, web3, and the “ownership economy,” cannot and must not be dictated by any entity that is supposed to be independent, but instead takes its cues from a political agenda. 🧵 pic.twitter.com/VKZA1OpfTa

— Tom Emmer (@RepTomEmmer) May 12, 2022

Kripto para birimi düzenlemesi hakkındaki tartışmaların FSOC gündemindeki “şeffaflık” eksikliğini açıkça ortaya koyduğunu belirten Emmer, FSOC’nin politikacılar tarafından bu tartışmadaki meşru prosedürleri atlatmak için kullanılabileceğini iddia etti.

Yellen’a Görevini Hatırlattı!

Sekreter Yellen, finansal istikrar risklerini belirlemek ve düzenleyici çerçeveleri bu sistemik riskler etrafında hizalamakla görevli bağımsız bir düzenleyiciler konseyi olan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ne (FSOC) başkanlık eder.

diyen Emmer,

Kripto, web3 ve sahiplik ekonomisinin geleceği, bağımsız olması gereken herhangi bir varlık tarafından dikte edilemez ve edilmemelidir.

diyerek konuyla ilgili tavrını açıkça ortaya koydu.

“Kriptonun geleceğine bürokratlar değil, Amerikan halkı karar verecek”

Finansal Piyasalar Çalışma Grubu (PWG), Kongre’yi hala stablecoinlerle ilgili düzenlemeleri kabul etmeye zorluyor ancak Kongre hala bir fikir birliği sağlayabilmiş değil. İşte Emmer da tam bu noktada “Kriptonun geleceğine bürokratlar değil, Amerikan halkı karar verecek.” diyor.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!