sikayetkripto
SEC Bu Altcoini Dolandırıcı Olarak İlan Etti!
SEC Bu Altcoini Dolandırıcı Olarak İlan Etti!

SEC’den Kripto Paralar İçin Yeni Bir Açıklama Geldi: Sözcü Detayları Aktardı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para başvuruları için yeni bir ofis kuracak.

Kurumun Şirket Finansmanı Departmanı’nın beyan operasyonlarından sorumlu müdür yardımcısı Cicely LaMothe, yaptığı açıklamasında yeni ofisin kendilerine bağlı bir şekilde çalışacağını bildirdi. Söz konusu departman halka açık şirketlerin beyanlarını ele alıyor.

SEC Sözcüsü, Katıldığı Konferansta Kripto Paralar İçin Planlanan Yeni Ofis Hakkında Konuştu

LaMothe, Washington’daki bir hukuk konferansında dinleyicilere SEC’in yeni ofisi, büyük çoğunluğu SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü kripto varlıklarla ilgili “benzersiz ve gelişmekte olan” başvuruları ele almak için gerekli gördüğünü söyledi.

Bilindiği üzere kripto para sektörü, SEC’in aksine coinlerin menkul kıymet olarak tanımlanması fikrine şiddetle karşı çıkıyor. Birçok şirket yeni coin ürünlerini menkul kıymet olarak kaydettirmiyor ve bunun sonucunda ABD’li denetleyici SEC ile başları derde giriyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Başkanı Bitcoin, Ethereum ve Altcoinler Hakkında Konuştu!

Bu alandaki en ünlü örneklerden birisini ise Ripple-SEC davası oluşturuyor. SEC, bu davada Ripple şirketinin kayıtsız bir şekilde XRP menkul kıymetini sattığını iddia ediyor.

SEC kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların menkul kıymet yerine emtia olarak da değerlendirilebileceğini belirtmiş ancak diğer coinler için eski tutumunu sürdürmüştü.

LaMothe’ye göre, SEC’in hala ofisi yönetecek birine ihtiyacı var ve bu ofisin kripto firmalarının danışması ve başvurması için hukuk ve muhasebe şubelerine sahip olması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!