SEC Başkanının Yeni İddiası: Kripto Borsalarının Yatırımcıların Zararına Şüpheli İşlemleri!
SEC Başkanının Yeni İddiası: Kripto Borsalarının Yatırımcıların Zararına Şüpheli İşlemleri!

SEC Üyesinden Regülasyon Vurgusu: UST Krizini Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC üyesi Hester Peirce, hafta içerisinde meydana gelen UST krizini değerlendirdi ve stabil kripto para birimlerine ilişkin regülasyon ihtiyacını vurguladı.

09:30
13 Mayıs 2022

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, 12 Mayıs’ta çevrimiçi bir panelde konuştu ve stabil kripto para birimleri ile ilgili çeşitli açıklamalar yaptı. Perice, regülasyonların önemine vurgu yaptı ve stabil kripto para birimlerinin düzenleyici bir çerçeveye olan ihtiyacını dile getirdi.

İçerik Rehberi

SEC Üyesinden Stablecoin AçıklamalarıUST Krizi ve Piyasaya ETkisi SEC Üyesinden Stablecoin Açıklamaları Hafta içerisinde yaşanan UST ve LUNA krizi, kripto para piyasasında oldukça olumsuz bir etki yarattı. Çok sayıda ABD’li politikacı, konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Hafta içerisinde yaptığı açıklamada ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, UST krizinin stabil kripto para birimlerinin riskleri adına önemli bir örnek olduğunu dile getirdi. Yellen, stablecoin risklerinin hızla büyüdüğünü ifade ederek konuya ilişkin düşüncelerini paylaştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce de 12 Mayıs’ta çevrimiçi bir panelde yaptığı açıklamalarda regülasyonların önemine vurgu yaptı ve stabil kripto para birimlerinin düzenleyici bir çerçeveye olan ihtiyacına dikkat çekti. UST Krizi ve Piyasaya ETkisi Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi UST‘nin 1 doların altına gerilemesi ve yüksek oranlarda değer kaybetmesi, kripto para piyasasının güçlü bir düşüş ivmesi yakalamasına neden oldu. LUNA, bu süreçte %99,98’i aşan değer kayıpları kaydetti ve 0,00005 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin (BTC), hafta içerisinde anlık olarak 24.500 dolar fiyat seviyelerine iğne attı. Ancak Bitcoin, günün erken saatelerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte yeniden 30.000 dolar fiyat seviyelerini aştı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 doları aşmasının ardından düşük oranlı değer artışları kaydetmeye başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile 2.100 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise %7’lik artış ile 1,37 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!