SEC, Spot Bitcoin ETF’yi İkinci Kez Reddetti
SEC, Spot Bitcoin ETF’yi İkinci Kez Reddetti

SEC, Spot Bitcoin ETF’yi İkinci Kez Reddetti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC, 21Shares ve ARK Investments’in spot Bitcoin ETF teklifini ikinci kez reddetti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ikinci kez Ark Investment Management ve 21Shares’in bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) listeleme yönündeki ortak isteğini reddetti.

SEC’ten ARK Investment Management ve 21Shares’in Talebine Red

SEC, ETF’nin listeleneceği Cboe BZX Borsasının dolandırıcılık ve diğer kötü niyetli uygulamaların önlenmesini çevreleyen teklifinin gerekliliklerle tutarlı olduğunu gösteremediğini gerekçe göstererek iki şirketin bu talebine sıcak bakmadı.

Cathie Wood’un Ark Investment Management ve İsviçreli yatırım ürünleri sağlayıcısı 21Shares’in ABD’de bir spot Bitcoin ETF listeleme girişimi ilk kez SEC tarafından Nisan ayında reddedilmişti. İki firma , Mayıs ayında yeni bir başvuruda bulunarak bir kez daha denemeye karar verdi ancak sonuç değişmedi.

ABD piyasaları, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan bir ETF başvurusunu reddetti, ancak BTC vadeli işlem piyasasını kapsayan bir dizi fonu ise onayladı.

Teklifi reddedilen firmalardan biri olan Grayscale Investments, SEC’in kararıyla ilgili olarak 7 Mart’ta başlayacak sözlü tartışmalarla ilgili yasal işlem başlatma yoluna gitti.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!