sikayetkripto
SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF’leri İle İlgili Açıklama Yaptı!
SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Spot ETF’leri İle İlgili Açıklama Yaptı!

SEC, Kripto Para Denetleme Şirketlerine İnceleme Başlattı: Hedefte Binance Mi Var?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıların denetim firmalarının raporlarından yanlış bir güvence duygusu edinebileceği endişesiyle, denetim firmalarının kripto para şirketleri için yaptıkları çalışmaları incelemeyi hızlandırıyor.

SEC Yetkilisi: “Kripto Para Şirketlerinin Yaptığı Beyanlara Karşı Dikkatli Olunmalı”

SEC’in baş muhasebeci vekili Paul Munter bir röportajda, “Yatırımcıları kripto para şirketleri tarafından yapılan bazı beyanlara karşı çok dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz,” dedi.

SEC’in bu şirketlere incelemelerini arttırması, Bitcoin ve kripto para borsaları için denetim yaparak bunların varlıkları ve borçları hakkında bilgi veren en az bir şirketin kripto müşterilerine artık hizmet vermemesine neden olduğu bildirildi.

Kripto para şirketlerinin güven konusunda şüpheleri olan müşterileri için denetim şirketleriyle çalışmaya hevesli oldukları biliniyor.

Munter’e göre SEC, kripto şirketlerinin denetim firmalarından aldıkları raporları nasıl gösterdiklerini yakından inceliyor.

Bu şirketlerin birçoğu sıkı bir şekilde yönetiliyor ya da offshore’da bulunuyor ve bu nedenle düzenleyicinin yetki alanına girmeleri pek olası değil. SEC, düzenleyicileri ile ters düşmek istemeyen denetim firmalarına etkili bir uyarı göndermenin yanı sıra yatırımcıları da uyarıyor:

“Piyasada neler olup bittiğine dair bilgilerimizi arttırıyoruz. Piyasada neler olup bittiğine dair bilgilerimizi arttırıyoruz. Sorunlu olduğunu düşündüğümüz veri modelleri bulursak, yaptırım bölümüne sevk etmeyi düşüneceğiz.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Çöküşüyle İlgili Flaş Gelişme: SEC'ten Kritik Bir Hamle Geldi!

Düzenleyici kurum özellikle, kripto şirketinin müşterilerin fonlarını karşılamak için yeterli varlığa sahip olduğunu göstermeyi amaçlayan rezerv kanıtı raporları konusunda endişeli. Şirketler, kripto borsası FTX’in çöküşünden endişe duyan müşterilere güven vermek için denetim firmalarının güvenilirliğini kullanarak son haftalarda bu raporları üretmek için harekete geçti.

Munter, “Yatırımcılar, bir şirketin sadece bir denetim firmasından rezerv kanıtı aldığını söylemesine çok fazla güvenmemelidir” dedi. Böyle bir rapora sahip olmak “bir yatırımcının şirketin yükümlülüklerini karşılamak için yeterli varlığa sahip olup olmadığını değerlendirmesi için yeterli bilgi değildir” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!