MEXC
SEC, Ethereum’un Statüsü Hakkında Sessizliğini Koruyor
SEC, Ethereum’un Statüsü Hakkında Sessizliğini Koruyor

SEC, Ethereum’un Statüsü Hakkında Sessizliğini Koruyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEC, Ethereum’un statüsü konusu hakkında sessizliğini koruyor. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP topluluğundan gelen Ethereum konusundaki eleştiriler karşısında sessizliğini korumaya devam ediyor. SEC üyesi ve crypto mum lakaplı Hester Peirce, bir Twitter kullanıcısının Ethereum’un bir menkul kıymet olup olmadığı şeklindeki sorusuna yanıt vermedi. Pierce onun yerine, kripto para birimleri için “mantıklı ve net” bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya istekli olduğunu, ancak belirli dijital varlıklara odaklanmayacağını söyledi. 

Bilindiği gibi Pierce, sadık bir kripto varlık destekçisi. Bu nedenle, soruya cevap vermemesinin nedeni SEC üyelerinin devam eden dava ve yaptırım eylemleri konusunda konuşmalarının yasak olması gibi görünüyor. 

Rather than analyzing the status of particular assets, I need to focus on building a sensible and clear regulatory framework for crypto.

— Hester Peirce (@HesterPeirce) November 21, 2021

Daha önce aktardığımız üzere SEC Başkanı Gensler, benzer soruları defalarca yanıtsız bırakmıştı. Gensler da Pierce’a benzer şekilde tarafsızlık için ayrı kripto para birimleri hakkında konuşmayacağını söylemişti.

Blokzinciri devi Ripple’ın SEC ile savaşı ise devam ediyor. CEO Brad Garlinghouse geçen ay, SEC’nin sağladığı “serbest geçiş” üstünlüğü sebebiyle Ethereum’un Ripple’ı piyasa değeri açısından geride bıraktığını öne sürdü. 

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!