NFTPump
SEC, Bir Kripto Para Projesine Daha Yüklü Ceza Kesti!
SEC, Bir Kripto Para Projesine Daha Yüklü Ceza Kesti!

SEC Durmuyor! İki Kripto Para Şirketine Daha Dava Açtı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para birimleri ve şirketleri üzerindeki denetimini agresif bir şekilde devam ettiriyor.

Bu kapsamda SEC, iki kripto para şirketine ve sahiplerine yatırımcılarının kripto para fonlarını zimmete geçirdikleri iddiasıyla dava açtı.

SEC’in dava açtığı şirketlerin Creative Advancement LLC ve Edelman Blockchain Advisors LLC olduğu belirtildi.

SEC, Manhattan federal bölge mahkemesine açtığı davada Edelman Blockchain şirketinin ve sahibi Gabriel Edelman’ın Şubat 2017 ve Mayıs 2021 arasında “yanlış ve yanıltıcı ifadeler” kullanarak dört yatırımcıya menkul kıymet satarak 4,3 milyon dolar topladığını iddia etti.

Davada, şirket sahibi Gabriel Edelman’ın gerçekte yatırımcıların fonlarını kişisel harcamalarını finanse etmek için kullandığı belirtildi.

Dava dosyasında ayrıca şirket sahibi Edelman’ın bazı yatırımcıların daha büyük yatırımlar yapmalarını teşvik etmek için erken tarihlerde geri ödemeler yaptığı belirtildi.

Bu haliyle Edelman’ın “Ponzi benzeri” faaliyetlerde bulunduğu iddia ediliyor.

SEC, açtığı davalarla kripto para sektöründeki kötü aktörlerin peşinde olduğunu gösteriyor.

Zira SEC, geçtiğimiz günlerde de Chicago merkezli bir kripto şirketi Chicago Crypto Capital’e dava açtı.

SEC, şirketin BXY tokenleri için 1,5 milyon dolarlık ilk coin arzında (ICO) kayıt dışı token sattığı ve yatırımcılarını satışlar hakkında yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Kabusu Devam Ediyor: Bu Kripto Para Şirketine ve Altcoinine Dava Açtı!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!