SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Paralar Hakkında Açıklama!
SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Paralar Hakkında Açıklama!

SEC Başkanı Gary Gensler’dan Kripto Paralar Hakkında Açıklama!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler Çarşamba günü, kurumun kripto para devi FTX’in çöküşüne yol açan yasadışı ticaret gibi kötü niyetli davranışları önleyen kuralları uygulamada başarısız olduğu yönündeki eleştirilere karşı çıktı.

Gensler, SEC’in kripto alanında 100’den fazla yaptırım davası açtığını ve milletvekillerinin kurumun gözetimiyle ilgili sorularına doğrudan yanıt verdiğini söyledi.

Elizabeth Warren, FTX’in iflasının ardından SEC’i “elini taşın altına koymaya” çağırmış ve kurumun kripto endüstrisinin “gerisinde kaldığını” savunmuştu. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyeleri de Gensler’i FTX’in çöküşüne kadar neler bildiğine dair soruları yanıtlamaya çağırmıştı.

Gensler Yahoo Finance’e verdiği demeçte “Biz zaten hazırız” dedi.

Gary Gensler: “Kripto Para Şirketleri Mevcut Kurallara Uymalı”

SEC başkanı, kripto para firmalarının mevcut kurallara uyumdan sorumlu tutulması gerektiğini söyledi:

“Bunları, yatırım yapan halkın daha iyi bir gelecek aradığı kumarhaneler olarak düşünebilirsiniz. Ve bu tokenlerin çoğu menkul kıymet olduğu için, bu da kumarhanelerin uzun zamandır test edilmiş yasalarımıza uyması gerektiği anlamına geliyor.

Şu andaki iş modelleri, halka kriptoda bir faiz getirisi sunmak ve daha sonra muhtemelen müşterilerine karşı ticaret yapmak, müşterilerinin ilerisinde ticaret yapmak, bunu ödünç vermek. Finansın başka hiçbir yerinde bu çatışmalara izin verilmez ve bunlar ayıklanır.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD'li Senatörler SEC Başkanı Gary Gensler'ın Kripto Para Sektörünü Yönetmesi Konusunda Endişe Duyuyor

Gensler, SEC’in diğer şüpheli kripto firmalarının faaliyetlerini başarıyla engellediğini söyledi. Poloniex ve Coinbase’e karşı yetkisiz faaliyetler için yapılan suçlamaları örnek olarak gösterdi:

“BlockFi da dahil olmak üzere kripto kredi platformlarına karşı dava açtık ve güçlü bir menkul kıymet düzenleyicisi olmaya devam edeceğiz, ancak bu aracılara, bu mağazalara, bu kumarhanelere, eğer isterseniz, uyum sağlamalarını, uyum sağlamak için SEC ile birlikte çalışmalarını, bu faaliyetleri ayrıştırmalarını gerçekten öneriyorum.”

Gensler, kripto para borsalarının uymaması halinde SEC’in daha fazla yaptırım uygulayacağını söyledi, ancak bunların ne olacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!