NFT
ABD’li Senatör, Kripto Paralar Konusunda SEC Başkanı Gary Gensler’ı Eleştirdi: İlk Kez Yaşanıyor!
ABD’li Senatör, Kripto Paralar Konusunda SEC Başkanı Gary Gensler’ı Eleştirdi: İlk Kez Yaşanıyor!

SEC Başkanı Gary Gensler, Katıldığı Konferansta Yine Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörünü bir kez daha menkul kıymetler yasalarına uymaması ve yatırımcılara ve ekonomiye zarar verme potansiyeli iddiasıyla eleştirdi.

Bugün bir konferansta konuşan Gensler, görevi kötüye kullanan ve yasadan kaçmaya çalışan insanlarla bu kadar dolu bir alan daha önce hiç görmediğini söyledi. Milyonlarca yatırımcının kripto yüzünden zarar gördüğünü ve sektördeki sıkıntıların genel finansal sisteme yayılabileceğini söyledi.

Gensler, 2008 küresel mali krizini tetikleyen Lehman Brothers’ın çöküşünün 15. yıldönümü münasebetiyle, mali reformu savunan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Better Markets’in ev sahipliğinde düzenlenen bir konferansta konuştu.

Gensler, kripto alanının büyük ölçüde SEC’in yetkisi altında olduğunu, ancak sektördeki birçok şirketin kurallara uymadığını söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: FTX, Kripto Para Varlıklarını Satmak İçin Mahkemeden İzin Aldı

SEC başkanı, “Herhangi bir tokene önyargılı yaklaşmaksızın, bu kripto alanının büyük bir kısmı menkul kıymetler yasaları kapsamındadır, ancak ne yazık ki büyük bir kısmı da mevzuata uygun değildir” dedi.

Bu yılın başlarında kripto paralara maruziyetleri nedeniyle iflas eden bazı bölgesel bankaları örnek gösterdi. Bu tür olayların, nihayetinde güven üzerine inşa edilen finansa olan güveni aşındırabileceğini ifade etti.

Gary Gensler, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Kurallarımız var. İster kara para aklamayla mücadele ve yaptırım alanında olsun, ister menkul kıymetler yasalarında olsun, isterse de emtia borsası yasasında olsun, bunlara Kongre’nin kabul ettiği yasalar deniyor. Kongre’nin kabul ettiği yasalarımız var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!