sikayetkripto
FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!
FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!

SBF’yi Serbest Bırakan Yargıç Davadan Çekildi: FTX ile Bağlantısı Ortaya Çıktı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve eski yöneticileriyle ilgili olarak her geçen gün yeni açıklamalar yapılıyor. Cuma günü geç saatlerde ortaya çıkan son gelişme Sam Bankman-Fried’in devam eden davasıyla ilgili oldu.

Yargıç Ronnie Abrams’ın Eşinin FTX’e Danışmanlık Yaptığı Ortaya Çıktı

ABD Bölge Yargıcı Ronnie Abrams, çıkar çatışması nedeniyle SBF davasından çekildi. Görünüşe göre Abrams’ın kocası, kripto para borsası FTX’e danışmanlık yapan bir hukuk firmasının ortağı.

Kararda Abrams, Davis Polk & Wardwell LLP hukuk firmasının diğer davalarda FTX ve SBF’ye karşı olabilecek tarafları temsil ettiğini açıkladı ve şunları ekledi:

“Kocamın bu temsilciliklerin hiçbiriyle ilgisi yoktur. Bu konular gizlidir ve mahkeme tarafından içeriği bilinmemektedir. Bununla birlikte, olası bir çatışmayı ya da çatışma görüntüsünü önlemek için mahkeme bu davadan çekilmektedir.”

Şimdi, davayı devralmak üzere başka bir yargıç atanacak. SBF’nin yanı sıra davaya müdahil olan taraflar arasında, yakın zamanda dolandırıcılık suçunu kabul eden diğer iki yönetici Gary Wang ve Caroline Ellison da yer alıyor. Şu anda haklarındaki soruşturmalarda işbirliği yapıyorlar.

Ellison’un yedi suçu kabul ettiği bildirildi: FTX müşterileri üzerinde dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, FTX müşterileri üzerinde dolandırıcılık yapmak, Alameda Research’e kredi verenler üzerinde dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak ve Alameda’ya kredi verenler üzerinde dolandırıcılık yapmak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX'in Eski CEO'su Sam Bankman-Fried'a Ortaklarından Ağır Darbe Geldi!

Ellison bunun yanı sıra emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak ve kara para aklamak için komplo kurmak suçlarını da kabul etti.

FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ise sadece dört suçlamayı kabul etti. Bunlar arasında FTX müşterileri üzerinde dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, FTX müşterileri üzerinde dolandırıcılık yapmak, emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak ve menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak yer alıyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!