SBF: “FTX’i Yeniden Açalım, Yeni Bir FTT Token Oluşturalım”
SBF: “FTX’i Yeniden Açalım, Yeni Bir FTT Token Oluşturalım”

SBF, ABD’ye İade Edilmeden Önce İddianameyi Görmek İstiyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahamalar’da bir haftadır tutuklu olan FTX borsasının kurucusu ve eski patronu Sam Bankman-Fried, bir çok suçlama ile karşı karşıya. Bahama mahkemesi, SBF’ye kara para aklama ve elektronik dolandırıcılık suçlamalarını yöneltirken Amerika Birleşik Devletleri batık borsanın CEO’sunun ülkeye iadesini istiyor.

Bankman-Fried’ın kefalet talebinin reddedilmesinin ardından bugün mahkeme olağanüstü bir duruşma gerçekleştirdi. Eski FTX CEO’su Bankman-Fried mahkemede ABD’ye iadesi konusunda bir sorun olmadığını ancak hakkında hazırlanan iddianameyi okumak istediğini belirtti.

SBF, ilk başta iade olmayı reddetse de ülkenin en kötü şartlara sahip hapishanelerinden Fox Hill’de bir hafta geçirince fikrini değiştirdi. Basına yansıyan haberlere göre batık patron vegan olduğu için beslenme konusunda bile büyük sorun yaşıyor.

FTX Mağdurları SBF’nin Gözünün İçine Bakıyor

ABD’nin en büyük kripto para fenomenlerinden Ben Armstrong duruşmayı takip etmek için Bahamalar’a gitti. Armstrong, Twitter’da paylaştığı fotoğrafta mahkemeye “Bankman-Fried’ın gözlerinin içine bakmak için” gittiğini belirtti.

We ready. About to go in. Guess who is in front of the line? Finally getting to look @SBF_FTX in the eyes this morning. pic.twitter.com/TtdYXZiUnD

— Ben Armstrong (@Bitboy_Crypto) December 19, 2022

SBF, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir çok kurumun ayrı ayrı suçlamalarıyla karşı karşıya. Yerli basına yansıyan haberlere göre hakkındaki bütün suçlamalar kabul görürse Bankman-Fried 115 yıl hapis cezası çekecek.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!