FTX CEO’su Durmak Bilmiyor: Satın Almak İstediği Bir Sonraki Hedefini Açıkladı!
FTX CEO’su Durmak Bilmiyor: Satın Almak İstediği Bir Sonraki Hedefini Açıkladı!

Savcılar, Bankman-Fried’ın Siyasi Bağlantılarnı Araştırıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin en fazla okunan gazetelerinden New York Times’ta yayınlanan bir habere göre savcılar FTX’in eski patronu Sam Bankman-Fried ve iki yöneticinin siyasi bağlantılarını inceliyor.

Adı açıklanmayan kaynaklara atıf yapan NYT, yöneticilerin özellikle Cumhuriyetçi ve Demokrat isimlere yaptığı siyasi bağışlara odaklandığını bildirdi. Savcılar, SBF’nin hafta başı tutuklanmasının ardından bağış yaptığı tespit edilen siyasi figürler ile iletişime geçti.

Demokrat siyasette rol alan büyük bir hukuk firmasına mail atan savcılık, Bankman-Fried’ın şirkete yaptığı bağışlar hakkında bilgi istedi. İddiaya göre e-posta gönderilen isimler arasında Temsilciler Meclisi’nde grup liderliğini üstlenen Demokrat vekil Hakeem Jeffries de bulunuyor. Demokrat kaynaklar, hafta başında Bankman-Fried’ın yaptığı toplam 1 milyon dolarlık bağışı iade etmeyi planladığını duyurmuştu.

NYT, savcıların odak noktasının sadece Demokratlar olmadığına, Bankman-Fried’ın Cumhuriyetçi siyasi figürlere de yüklü miktarda kampanya bağışı yaptığını iddia etti.

SBF Amerika’ya İade Edilecek Mi?

Haftanın ilk gününde Bahamalar’da tutuklanan FTX’in eski patronu, kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya. Bankman-Fried en başta ABD’ye iade olmak istemese de tutuklanmasının ardından karşılaştığı kötü hapishane koşulları nedeniyle fikrini değiştirdi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!