NFT
SatoshiVM’de (SAVM) ses getiren iddia: Toplu reklam!
SatoshiVM’de (SAVM) ses getiren iddia: Toplu reklam!

SatoshiVM’de (SAVM) ses getiren iddia: Toplu reklam!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok fenomenin de sosyal medyada tanıttığı SatoshiVM’nin (SAVM), 248 içerik üreticisine toplam token arzının yüzde 11,5’ini gönderdiği iddia edildi.

Kripto yatırımcılarının airdrop ve potansiyel yükseliş beklentisiyle yöneldiği SatoshiVM için skandal iddialar ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz gün blokzincir araştırmacısı ZachXBT, SatoshiVM hakkında uyarı yayımladı.

Zincir üstü araştırmacısı Lookonchain, SatoshiVM’nin 248 içerik üreticisine toplam arzın yüzde 11,5’ini gönderdiğini iddia etti.

ZachXBT’nin yorumları ve Lookonchain’in bulguları, SatoshiVM’ye hedef oklarını yöneltti.

Oklar SatoshiVM’ye (SAVM) çevrildi

Bitcoin (BTC) ağında katman-2 çözümü sunan SatoshiVM (SAVM), lansmanıyla yoğun ilgi gördü. SAVM, piyasaya çıktıktan kısa süre sonra 10 doların üzerine çıktı.

Kripto yatırımcılarının özellikle proje detayları nedeniyle yöneldiği SAVM, blokzincir gözlemcileri ZachXBT ve Lookonchain’in radarına girdi.

İçerik üreticilerinin SatoshiVM hakkında aynı içerikleri servis etmesine dikkat çeken ZachXBT, yaptığı X paylaşımında, “Çok sayıda takipçisi olan influencer’lar (içerik üreticileri) aynı anda bir proje lansmanını duyurmaya başladıklarında, bunun büyük olasılıkla tahsisatları olduğu (projeden token aldıkları) ve ucuz token’larını size atacakları (satacakları) için olduğunu unutmayın.” dedi.

Remember when influencers with a lot of followers start shilling a project launch at the same time it is likely bc they have allocation and will dump their cheap tokens on you. pic.twitter.com/k71P2m3pso

— ZachXBT (@zachxbt) January 19, 2024

ZachXBT’nin paylaşımı kısa sürede yoğun ilgi gördü. 1,4 milyon kişi tarafından görüntülenen içerik, binlerce beğeni aldı. Bir kripto yatırımcısı, ZachXBT’ye bu tarz çalışmalarından ötürü 10 bin dolar bağış yaptı.

Diğer blokzincir araştırmacısı Lookonchain de SatoshiVM’yi hedef aldı. Lookonchain, X üzerinden yaptığı paylaşımda, SatoshiVM’nin 1.217.818 SAVM’yi (10,5 milyon dolar) 248 içerik üreticisine gönderdiğini duyurdu. Bu token’lar, toplam SAVM arzının yüzde 11,5’ini oluşturuyor. Bu nedenle büyük bir satış baskısı yaratabileceği düşünülüyor.

SatoshiVM transferred 1,217,818 $SAVM($10.5M, 11.5% of the total supply) to 248 influencer addresses including @ThorHartvigsen.

Currently, these 248 addresses still hold 483,493 $SAVM($4.16M), and 734,325 $SAVM($6.32M) was transferred or sold.https://t.co/U3uphiQjcJ pic.twitter.com/QViWKCjhwb

— Lookonchain (@lookonchain) January 20, 2024

Adresleri inceleyen Lookonchain, halihazırda 248 cüzdanda 483.493 SAVM (4,16 milyon dolar) kaldığını ifade etti. Analizlere göre 734.325 SAVM (6,32 milyon dolar) satıldı veya başka cüzdanlara gönderildi.

SatoshiVM’nin büyük bir reklam çalışması yürüttüğü ve piyasaya çıktığında yatırımcı kitlesini arkasına aldığı düşünülüyor. Projeye tepkiler gelse de SAVM tarafında fiyat düşüşü gözlemlenmedi.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!