sikayetkripto
Satoshi Nakamoto Olduğu İddia Edilen Finney’nin Twitter Hesabı Uyandı!
Satoshi Nakamoto Olduğu İddia Edilen Finney’nin Twitter Hesabı Uyandı!

Satoshi Nakamoto Olduğu İddia Edilen Finney’nin Twitter Hesabı Uyandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) kültürünün ve topluluğunun önemli bir parçası olan Hal Finney’in Twitter hesabı, platformdan silinmemek için yeni bir aktivite gösteriyor.

Finney 2014 yılında hayatını kaybetti ve pasif durumdaki hesabı, birçok kişinin canlı tutmak için mücadele ettiği Bitcoin’in erken tarihinin bir parçası oldu.

Bitcoin İçin Öneme Sahip Finney’in Twitter Hesabının Silinmemesi İçin Aktif Hale Getirildiği Ortaya Çıktı

Finney’in hesabındaki hareketlilik, hesabın ele geçirilip geçirilmediğinden emin olmayan önde gelen Bitcoin savunucusu ve Casa CEO’su Jameson Lopp tarafından bir Tweet’te fark edildi. Finney’nin eşi Fran, hesabın silinmesini önlemek için hesaptan tweet atmaya başladığını doğruladı.

Twitter CEO’su Elon Musk geçen hafta platformun yakında yaklaşık 1.5 milyar aktif olmayan hesabı silmeye başlayacağını tweetledi.

UpOnly podcast sunucusu Cobie konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Eğer @halfin (Hal Finney’in twitter hesabı) genel bir uygulamayla otomatik olarak silinirse, bu son derece üzücü olur. Bu kuralla pek çok tarih kaybolacak.”

Finney’in hesabı ilk kez silinme ihtimaliyle karşı karşıya kalmıyor. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, 2019 yılında Twitter altı aydan uzun süredir aktif olmayan hesapları kaldırmaya başladığında Finney’in hesabı için bir istisna yapmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Elon Musk ile Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Arasında Polemik!

Hal Finney, BTC kurucusu Satoshi Nakamoto’nun dünyanın ilk Bitcoin transfer işleminde alıcı taraf olmasıyla tanınıyor.

Öte yandan Hal Finney’in Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto olduğu da iddia ediliyor. Hatta Finney ölmüş olmasına rağmen en güçlü Nakamoto adayı durumunda.

Messari’nin kurucusu Ryan Selkis’in tweet’ine göre Finney, Btcoin’in ömrü boyunca karşılaşacağı en büyük iki zorluğu da erkenden tespit etmişti. Öngördüğü bu zorluklar, BTC’ye daha fazla anonimlik kazandırmak ve CO2 emisyonlarını azaltmaktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!