365miner.com
Şaşırıp Kalacaksınız! Tüm Dünyanın Düzeni Değişecek! Metaverse Öyle Bir Alanda Kullanıldı Ki…
Şaşırıp Kalacaksınız! Tüm Dünyanın Düzeni Değişecek! Metaverse Öyle Bir Alanda Kullanıldı Ki…

Şaşırıp Kalacaksınız! Tüm Dünyanın Düzeni Değişecek! Metaverse Öyle Bir Alanda Kullanıldı Ki…

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse gün geçtikçe çeşitli alanlarda kullanılmaya devam ediyor. Son kullanım alanı ise tüm dünyanın düzenini değiştirecek türden oldu.

22:30
26 Şubat 2023

Okuma Süresi: 3 Dakika Bu ay, bir Kolombiya mahkemesi metaverse’de ilk yasal duruşmasını gerçekleştirdi. Reuters’in 24 Şubat’ta bildirdiğine göre, bir trafik anlaşmazlığının taraflarını içeren bir davanın 15 Şubat’ta Metaverse’te görüldüğü bildirildi. Davada yer alan avukatları ve sanıkları sanal olarak canlandırmak için avatarlar kullanıldı. Yakın tarihli bir raporda, siyah hukuk cübbesi giymiş olan Sulh Hakimi MariaQuinones Triana, söz konusu davanın görüntülü sohbetten daha gerçek olduğunu söyledi. Yargıç bunu Zoom ile karşılaştırdı ve pek çok insanın kameralarını kapattığını belirtti, aynı zamanda onların ne yaptıklarını bilmediklerini de ekledi.

İçerik Rehberi

Metaverse’de Mahkeme SüreçleriSanal Duruşmalar: Önümüzde Uzun Bir Yol Var Metaverse’de Mahkeme Süreçleri CoinWire tarafından 16 Ocak’ta yayınlanan bir araştırmaya katılanların %70’inden fazlası, metaverse’un boş zaman ve aktiviteler için kullanılan yeni teknikler sayesinde sonunda sosyal alışkanlıkları etkileyeceğine ve sanal duruşmanın yapılmasına yol açacağına inanıyor. Sanal dünyada röportaj yapmaya ya da toplantı düzenlemeye yönelik ilk girişimler, beceriksiz karikatürler gibi göründükleri için geniş çapta alay konusu oldu. Bu tür yeni teknolojilerin getirdiği olağan mide bulandırıcı kamera titremeleri ve bozuk videolar dışında, Kolombiya’daki duruşma sorunsuz geçti. Into the Metaverse yazarı Cathy Hackl’a göre önümüzdeki on yıl boyunca metaverse’in fiziksel dünya tarafı da ortaya çıkacak. Metaverse, devasa, kalıcı bir sanal gerçeklik gibi tamamen sürükleyici ve etkileşimli bir sanal dünyayı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bunu, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi içine girip keşfedebileceğiniz, tamamen gerçek bir dijital alan olarak düşünün. Burası başkalarıyla bağlantı kurabileceğiniz, nesneler yaratıp onları manipüle edebileceğiniz ve çeşitli aktiviteler ve maceralar yaşayabileceğiniz bir yerdir. Metaverse esasen internetin bir uzantısıdır, ancak web sayfalarında gezinmek yerine, daha çok bir oyuna veya sanal gerçeklik deneyimine benzeyen üç boyutlu bir alanda gezinirsiniz. Metaverse’un hayatımızın hangi konularda olduğunu siz de merak ediyorsanız aşağıda bulunan videodan bunu öğrenebilirsiniz. Sanal Duruşmalar: Önümüzde Uzun Bir Yol Var Sosyal ağlar ve çevrimiçi oyunlardan e-ticaret ve eğitime kadar her şeyi kapsayabilecek olan metaverse’in önümüzdeki yıllarda dijital hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesi bekleniyor. Kolombiya’daki Rosario Üniversitesi’nde kamu politikası profesörü olan Juan David Gutierrez, metaverse’in mahkeme salonlarında kullanılabilmesi için daha gidilecek çok yol olduğunu belirtiyor. Gutierrez konu ile ilgili şunu söyledi:

Bunun için bazı özel ekipmanlara ihtiyacınız olacak ve bunlar da yaygın olarak bulunmuyor. Bu da adalete erişilebilirlik ve eşitlik konusunda soru işaretleri yaratıyor.

2020 COVID-19 salgını sırasında, sanal mahkeme duruşmaları ve diğer toplantı biçimleri norm haline geldi. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler karantina uyguladığında, işletmeler bunun yerine video konferans platformu Zoom’u kullanmaya başladı, hisse fiyatlarını yükseltti ve şirketin değerlemesini artırdı. Konuya karşı olanlar da yok değil. Konuyla ilgili fikir belirten bir kişi metaverse’un karikatürize karakterler kullanmasının bir mahkeme salonu ortamı için uygun olup olmadığını sorguladı ve şunu söyledi:

Ciddiyetten uzaklaştığını düşünüyorum. Kendimi bir dinozor karakterinde görmek istersem, bu da kabul edilebilir mi?

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!