MEXC
sikayetkripto
Bitcoin’de 2017 ve 2021 Zirvesini Bilen Cüzdanlar Alıma Geçti!
Bitcoin’de 2017 ve 2021 Zirvesini Bilen Cüzdanlar Alıma Geçti!

Santiment’ten Bitcoin Yorumu! BTC Ucuz Mu? Balinalarda Son Durum Ne?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021 yılında yaşanan boğa rallisi sonrası 2022 yılına iyi bir giriş yapamayan Bitcoin (BTC) ve altcoinler sert düşüşler yaşandı.

Bu düşüşlerden etkilenen ve bir hayli zararda olan kripto para yatırımcılarının bazıları elindeki BTC’leri ya da altcoinlerini satarken büyük çoğunluğu da hodl etmeye devem ediyor.

Bu bağlamda genel olarak balina ve köpek balığı olarak nitelendirilen yatırımcıların hareketlerini yorumlayan kripto para analiz platformu Santiment, bu adreslerin sayısının giderek arttığını söyledi.

Halihazırda 10 ile 1.000 BTC tutan 151.080 adresin olduğuna dikkat çeken Santiment, bu adreslerin 2020 yılından bu yana arttığını belirtti.

” Şu anda 10 ile 1.000 Bitcoin arasında tutan 151.080 adres var.

Aralık 2020’de başlayan büyük bir düşüşün ardından Bitcoin giderek daha uygun fiyatlı hale geldiğinden bu adresler 2022 yılı boyunca önemli ölçüde arttı.”

Santiment’in paylaşımına bakıldığında yaklaşık bir yıldır kripto para piyasasında devam eden düzeltme esnasında BTC balina adreslerinden böyle bir rekor gelmesi hiç de şaşırtıcı değil.

Zira Santiment, halihazırda iki yılın en düşük seviyesinde olan Bitcoin’in fiyatının ucuz olduğunu düşünüyor.

Bu bağlamda Santiment Bitcoin’in ucuz olmasıyla, aktif olarak Bitcoin alan cüzdan sayısındaki artışın güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu belirtiyor.

🐳🦈 There are now 151,080 addresses that hold between 10 to 1,000 $BTC. After a massive decline that began in December, 2020, these addresses have increased significantly throughout 2022 as #Bitcoin has progressively become more affordable. https://t.co/5rdAno5SKy pic.twitter.com/uahECloHyR

— Santiment (@santimentfeed) December 11, 2022

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!