MEXC
sikayetkripto
SBF’den Yeni Açıklama: “FTX Kullanıcılarına Geri Ödeme Yapmak İçin Yeni Bir İş Kuracağım”
SBF’den Yeni Açıklama: “FTX Kullanıcılarına Geri Ödeme Yapmak İçin Yeni Bir İş Kuracağım”

Sam Bankman-Fried’in Kefaretle Serbest Bırakılma Talebi Reddedildi: Cezaevine Gönderiliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batık kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in kefaretle serbest bırakılma talebi mahkeme tarafından reddedildi.

Reuters’ın haberine göre Bahamalar yargıcı Bankman-Fried’in 8 Şubat’a kadar Bahamalar Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried 8 Şubat’a Kadar Cezaevinde Kalacak

Kararın ardından Sam Bankman-Fried’in en az 8 Şubat’a kadar kalacağı cezaevinin görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Söz konusu cezaevi kötü koşulları ile tanınıyor.

Bahamalar sulh yargıcı Bankman-Fried’in kaçma riskinin gözaltında tutulmasını gerektirecek kadar büyük olduğunu söyledi.

Bununla birlikte Bankman-Fried’in avukatları kaçma riski olmadığını ve kefaretle serbest bırakılması gerektiğini söylemişlerdi. Avukatlar kefaret olarak 250.000 dolar tutarına karar verilmesini talep etmişlerdi.

ABD hükümetini temsil eden avukatlar ise Bankman-Fried’in kaçma ihtimalinin yüksek olduğunu ve ABD’ye iade edilmesi gerektiğini savunmuşlardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance'ten Parasını Çekmeyenlere Ödül Airdrop Mu Geliyor? CZ Açıklama Yaptı!

Milyarlarca dolar değer biçilen kripto para imparatorluğu batan Bankman-Fried, tutuklanmadan önce hazırladığı metinde olayların sorumlusunun kendisinin olmadığını savunmuş ve iflas kararı almasında çevresinin baskısının etkili olduğunu söylemişti.

Bununla birlikte FTX yeni CEO’su John Ray ise şirketin inanılmaz derecede kötü yönetildiğini ve meslek hayatında buna benzer bir durum ile şimdiye kadar karşılaşmadığını belirtmişti.

SBF’nin bugün Kongre önünde yeminli ifade vermesi gerekiyordu, daha sonra onu bir suçla suçlayacaklardı, bu nedenle savcılar SBF’yi potansiyel olarak suçlamaktan kurtardılar. Bununla birlikte, SBF kendisini zaten yeterince suçlamış olabilir.

Blockchain geliştirme şirketi Laguna Labs’ın CEO’su Stefan Rust konuyla ilgili şunu söyledi:

“Genel olarak, bu durum sektör üzerinde çok olumlu bir etki yaşatıyor çünkü kripto dünyasında müşterilerin parasını çalmanın yanınıza kâr kalmayacağını gösteriyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!