MEXC
sikayetkripto
Sam Bankman-Fried’in Kefalet Ücreti Belli Oldu: SBF Anlaşmayı Kabul Edecek!
Sam Bankman-Fried’in Kefalet Ücreti Belli Oldu: SBF Anlaşmayı Kabul Edecek!

Sam Bankman-Fried’in Kefalet Ücreti Belli Oldu: SBF Anlaşmayı Kabul Edecek!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık suçlamalarıyla yüzleşmek üzere Bahamalar’dan iade edildikten sonra Perşembe günü ilk kez ABD mahkemesine çıktı.

Savcı, FTX’in kurucusunun “devasa boyutlarda bir dolandırıcılık ” gerçekleştirdiğini ve hükümetin oldukça kısıtlayıcı bir kefalet paketi önerdiğini söyledi.

Manhattan federal mahkemesindeki duruşmada Bankman-Fried’den bir savunma yapmasının istenmesi bekleniyor. Savcılar Bankman-Fried’i, Alameda Research adlı hedge fonundaki kayıpları kapatmak için kripto para borsası FTX müşterilerinin fonlarından milyarlarca dolar çalmakla suçluyor.

Sam Bankman-Fried’in Avukatı 250 Milyon Dolar+Ev Hapsi+Konum İzleme Teklifini Kabul Etti

Savcı Nicolas Roos, ABD Sulh Hakimi Gabriel Gorenstein’a, hükümetin 250 milyon dolarlık bir kefalet, ev hapsi ve konum izleme içeren bir kefalet paketi önerdiğini söyledi. Bankman-Fried’in pasaportunu da teslim etmesi gerekecek.

Bankman-Fried’in savunma avukatı bu koşulları kabul ettiğini söyledi.

30 yaşındaki Bankman-Fried’in geçen hafta yaşadığı ve FTX’in merkezi olan Bahamalar’da tutuklanması, bir zamanların milyarderinin gözden düşüşünü hızlandırdı. Çarşamba gecesi FBI gözetiminde Karayip ülkesinden ayrıldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İflas Eden FTX Eski CEO'su Sam Bankman-Fried ABD'ye Getirildi!

Bankman-Fried FTX’teki risk yönetimi hatalarını kabul etti, ancak cezai sorumluluğu olduğuna inanmadığını söyledi. Çarşamba günü Bahamalar’da yapılan bir duruşmada, avukatı Jerone Roberts, Bankman-Fried’in kısmen “ilgili müşterileri tazmin etme arzusu” nedeniyle iadeyi kabul ettiğini söylediği bir yeminli ifadeyi okudu.

Uçağının havalanmasından birkaç saat sonra, ABD savcıları Bankman-Fried’ın en yakın iki eski ortağının suçlarını kabul ettiklerini ve soruşturmada işbirliği yaptıklarını açıkladılar, bu da Bankman-Fried üzerindeki baskıyı önemli ölçüde arttırdı.

Manhattan’daki en üst düzey federal savcı olan Damian Williams, Çarşamba gecesi Twitter’da yayınladığı bir videoda “FTX veya Alameda’da hatalı davranışlara katıldıysanız, şimdi bunun önüne geçme zamanı” dedi ve ekledi: “Hızlı hareket ediyoruz ve sabrımız sonsuz değil.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!