FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!
FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!

Sam Bankman-Fried Kullanıcıların 200 Milyon Dolarını Böyle Harcamış!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX‘ten bir anda kaybolan milyarlarca dolarlık müşteri mevduatının 200 milyon doları, Sam Bankman-Fried’i “öz sermaye yatırımcılarını dolandırmak için bir plan düzenlemekle” suçlayan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre iki şirketteki yatırımları finanse etmek için kullanıldı.

İflas Eden Kripto Para Şirketi FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried İki Şirkete 200 Milyon Dolar Harcadı

FTX, kripto para firması Dave‘e Mart ayında 100 milyon dolar yatırım yaptı.

Bu şirket, iki ay önce özel amaçlı bir satın alma şirketi aracılığıyla halka açılmış olan bir fintech şirketiydi. O dönemde şirketler “dijital varlıklar ekosistemini genişletmek için birlikte çalışacaklarını” söylemişlerdi.

SEC’in atıfta bulunduğu diğer anlaşma ise Eylül ayında bir Web3 şirketi olan Mysten Labs için yapılan 100 milyon dolarlık yatırım turuydu. Toplamda, Mysten’e 2 milyar dolar değer biçen ve Coinbase’in katılımını da içeren 300 milyon dolarlık bir finansman sağlanmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
'Solana Katili' Olarak Bilinen Bu Altcoin 2023 Yılına İddialı Giriyor!

PitchBook’a göre FTX Ventures düzinelerce işlem yapmış olsa da, Mysten Labs ve Dave yatırımları, şirketin 5.2 milyar doları nasıl kullandığını ortaya koyan Financial Times tarafından yayınlanan belgelere dayanarak, 100 milyon dolarlık açıklanan tek iki yatırımdı.

30 yaşındaki Bankman-Fried, bu yılın başlarında özel yatırımcılar tarafından 32 milyar dolar değer biçilen FTX’in Kasım ayında iflas etmesinin ardından dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor.

Suçlamaların ana teması, Bankman-Fried’in FTX’teki fonları kendi hedge fonu Alameda Research’e nasıl aktardığı ve daha sonra bu parayı riskli işlemler ve krediler için nasıl kullandığıdır. FTX Ventures’ın da bu planın bir parçası olduğu iddia ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!