MEXC
sikayetkripto
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Fikrini Değiştirdi: ABD’ye İade Edilmek İstiyor!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Fikrini Değiştirdi: ABD’ye İade Edilmek İstiyor!

Sam Bankman-Fried Ev Hapsinden İlk Tweet’ini Attı! İşte Söyledikleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce 250 milyon dolar kefalet ile 3 Ocak’taki duruşmasına kadar ev hapsi ile cezalandırılan Sam Bankman-Fried, 9 Aralık’tan bu yana ilk kez Tweet attı.

Sam Bankman-Fried, Alameda Cüzdanlarındaki Hareketliliğin Kendisinden Kaynaklanmadığını Söyledi

Batık kripto para borsası FTX’in patronu Sam Bankman-Fried, son zamanlarda Alameda kripto cüzdanlarında yaşanan satış ve hareketliliklerin hiçbirinin kendisinden kaynaklanmadığını söyledi.

None of these are me. I'm not and couldn't be moving any of those funds; I don't have access to them anymore.https://t.co/5Gkin30Ny5

— SBF (@SBF_FTX) December 30, 2022

FTX’in kardeş şirketi olan ve iflas eden ticaret firması Alameda Research ile ilişkili kripto cüzdanlarının, eski CEO Sam Bankman Fried’in 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakılmasından sadece birkaç gün sonra para transferi yaptığı görülmüştü.

Örneğin, 0x64e9 ile başlayan bir cüzdan adresi Alameda’ya ait cüzdanlardan 600’den fazla ETH teslim almış, bunun bir kısmı USDT ile takas edilirken işlemin diğer kısmı ChangeNow’a gönderilmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Eski CEO'sunun Cüzdanında Ethereum Hareketliliği! SBF Kefalet Yasağını Çiğnedi Mi?

Zincir üstü analist ZachXBT, Alameda cüzdanının sonunda FixedFloat ve ChangeNow gibi merkezi olmayan borsaları kullanarak fonları Bitcoin ile takas ettiğini belirtmişti.

Pek çok kişi bu fonların takas edilme şeklinin bir hacker’a benzediğini düşünse de Bankman-Fried’ın bilinen suç geçmişi göz önüne alındığında, pek çok kişi bunun cüzdanlarda kalanları almak için içeriden birinin işi olabileceğini tahmin ediyor.

Bazıları ise kefalet koşullarını sorguladı ve kendisine neden internete erişim izni verildiğini sordu. Bir kullanıcı eski CEO’nun “umutsuzca dışarıya para aktarmaya çalıştığını” yazdı ve “kefalet şartı neden bilgisayar/internet erişimi olmamasını içeriyordu?” diye ekledi.

SBF ise :”Bunların hiçbiri ben değilim. Bu fonların hiçbirini transfer etmedim ve edemem; artık onlara erişimim yok.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!