sikayetkripto
Resmi İflasın Ardından FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Konuştu: İşte Detaylar!
Resmi İflasın Ardından FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Konuştu: İşte Detaylar!

Sam Bankman-Fried ABD’ye İade Olmayı Kabul Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batık kripto para borsası FTX’in eski patronu Sam Bankman-Fried’ın bugün Bahamalar’da görülen duruşmasında Amerika Birleşik Devletleri’ne iadesine karar verdi.

Kaynaklara göre Bankman-Fried’ın avukatı Jerone Roberts, sanığın iadeye itiraz hakkından vazgeçtiğini söyledi. FTX borsasının kurucusunun yakın zamanda ABD topraklarına giriş yapması bekleniyor.

SBF, Amerikan hükümetinin talebi üzerine önceki haftanın Pazartesi günü dijital dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla Bahamalar’da tutuklandı. İddianamede eski CEO’nun müşterileri ve borç verenleri kandırdığı ve kampanya-finans yasalarını ihlal ettiğine dair suçlar da yöneltiliyor.

Bankman-Fried ile alakalı tek iddianame bundan ibaret değil. Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC, borsanın müşterilere haber vermeden varlıklarını Alamenda Research’e aktarmasını ve siyasilere yapılan bağışları araştırıyor.

30 yaşındaki genç kripto girişimcisi, hakkındaki bütün suçlamalar kabul edildiği takdirde 115 yıllık bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Bankman-Fried Neden İade Olmak İstiyor?

Hızla yükselen ve hızla iflas eden FTX’in patronu ilk tutuklandığı saatlerde iadeyi reddetmişti. Ancak Bahamalar’daki kötü hapis koşulları Bankman-Fried’ın fikrini tamamen değiştirdi. SBF’nin avukatları, ilk tutuklamanın ardından 8 Şubat’ta bir iadeye itiraz duruşmasının gerçekleşeceğini açıklamıştı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!