sikayetkripto
Rusya Maliye Bakanlığı: “Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Yasaklanmayacak”
Rusya Maliye Bakanlığı: “Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Yasaklanmayacak”

Rusya’da Bitcoin ve Kripto Para Yasası Ertelendi: İşte Resmi Açıklamalar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rus devlet medya ajansının yaptığı habere göre Rus milletvekilleri, Bitcoin ve kripto para birimleri ile madenciliğin düzenlenmesine ilişkin yasa tasarısının, eleştirmenlerin sermaye kaçışı için bir araç haline gelme korkusu nedeniyle ertelendiğini söyledi.

Kripto para madenciliği ve ticaretinin yasallaştırılmasına yönelik bir teklif Kasım ayı başında parlamentoya sunulmuştu.

Rusya Mali Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov Kripto Para Yasasının Ertelendiğini Duyurdu

Rusya Devlet Duması (alt meclis) Mali Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov Cuma günü TASS’ta düzenlediği basın toplantısında, kripto para madenciliği düzenlemesine ilişkin bir yasa tasarısının sermaye kaçışına yol açabileceği endişesiyle ertelendiğini söyledi.

Aksakov, söz konusu yasa tasarısının ertelenmesine dair şunları söyledi:

“Tasarının ilerlemesini yavaşlatan kuruluşların adını vermeyeceğim. Aynı zamanda tasarıyı eleştirenlere göre, ülkemizden sermaye kaçışı için kanallar yaşatabilir.

Görünüşte kripto para satın alma faaliyeti olacak ama aslında asıl amaç ülkemizden sermaye kaçışı olacak. Bu risk muhtemelen var. Bu eleştirileri yapanlarla bir araya geleceğim ve diyeceğim ki – gelin bunu birlikte sonuçlandıralım.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası Bitcoin Madencilerinin BTC Satışının Kısıtlanmasını İstiyor!

Aksakov buna rağmen yasa tasarısının yakın bir zamanda onaylanacağını söyledi:

“Bu süreci Ocak ayında başlatacağımızı, ilk incelemede onaylanacağını umuyorum. Eleştirmenleri, ikinci inceleme için revize edilirken görüşlerinin kesinlikle dikkate alınacağına ikna etmeyi başarırsam bu gerçekleşecek.

Eğer başaramazsak, onların da kendi seçenekleri var; muhtemelen erteleyeceğiz. Yine de, bu tasarıyı onaya sunmak için %90 oranında anlaşmaya varabileceğimize inanıyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!