Rus Yetkiliden İlgi Çekici Bir Kripto Para ve Moskova Borsası Önerisi Geldi!
Rus Yetkiliden İlgi Çekici Bir Kripto Para ve Moskova Borsası Önerisi Geldi!

Rusya Merkez Bankası Bitcoin Madencilerinin BTC Satışının Kısıtlanmasını İstiyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya bir süredir kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanımı ve ülkedeki madencilerin hukuki durumlarını tartışmaya devam ediyor.

Yerel haber ajanslarında çıkan son raporlara göre Rusya Merkez Bankası hali hazırda Rus Meclisi önünde olan ve kripto para madenciliğini yasallaştıran kanun tasarısını kavramsal olarak desteklese de bazı sınırlamalar getirilmesini talep ediyor.

Buna göre kripto para madenciliği sonucu elde edilen dijital para birimleri sadece döviz borsalarında satılabilecek ve Rusya’da yerleşik kişilere satmaları yasaklanacak.

Rusya Merkez Bankası basın servisi tarafından IFX’e verilen bilgi de madencilerin elde ettikleri kripto paraları yurt içerisinde satabilmeleri için yetkili bir kuruluşu aracı olarak kullanmaları gerektiği söylendi.

“Rusya Merkez Bankası tasarıyı kavramsal olarak destekliyor.

Ancak madencilik sonucu elde edilen kripto para birimlerine ilişkin bazı kısıtlamalar istiyoruz.

Aynı zamanda madencilik sonucunda elde edilen kripto para birimlerinin yalnızca Rusya’da yerleşik olmayanlara satılabileceğine inanıyoruz.”

Merkez Bankası’nın “madencilikten elde edilen kripto paralar Rusya bilgi sistemlerini kullanan yetkili bir kuruluş aracılığıyla satılabilir” tezine Maliye Bakanlığı karşı çıkıyor.

Maliye Bakan yardımcısı Alexei Moiseev Rusya Merkez Bankası’nın önerisinin tam bir lisanslama gerektirdiğini ve buna karşı olduklarını söyledi.

Rus Meclisi piyasa komitesi başkanı Anatoly Aksakov, Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası arasında bu görüş aykırılıklarının uzlaşılamaz noktada olmadığını ifade etti.

Rusya’daki kripto para madencilik sektörü temsilcileri de bu açıklamalar karşısında kafalarının karıştığını ve madencilerin elde edecekleri gelirleri hangi şartlarda satabileceklerinin hala belirsizliğini koruduğunu ifade etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!