sikayetkripto
Rusya’nın Kripto Para Yasağına Ünlü İsimlerden Büyük Tepki Geldi!
Rusya’nın Kripto Para Yasağına Ünlü İsimlerden Büyük Tepki Geldi!

Rusya Maliye Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması: “Uzlaştık”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını savunan Rusya Merkez Bankası bu tutumunu yumuşatmaya başladı.

Yerel haber ajansı TASS’ın haberine göre Rusya Merkez Bankası kripto paraların düzenlenmesine yönelik tutumunda değişiklik yaparak kripto paraların sınır ötesi ödemelerde kullanılmasına izin verdiğini açıkladı.

Bu konuda yerel TV kanalı Russia-24’e konuşan Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası’nın kripto konusunda ortak bir noktada buluştuklarını ve yakın gelecekte kripto para birimlerinin sınır ötesi ödemelerde yasallaştırılmasının gerekli olduğuna inandıklarını belirtti.

“Kripto para piyasasının düzenlenmesine gelince, tarafların yaklaşımlarındaki fark devam etti.

Ama şunu söyleyebilirim ki Merkez Bankası da durumun değiştiğini hesaba katarak ödemelerde kullanılmasına dair yaklaşımını yeniden değerlendirdi.

Kripto paralar konusunda planladığımız altyapı sınır ötesi transferler için biraz katı ve sert kurallar içeriyor olabilir. Ancak bunun için öncelikle bu transferleri yasallaştırmamız gerekiyor.”

Birçok Rus vatandaşın kripto cüzdanı açmak için yabancı platformları kullandığını belirten Alexei Moiseev, Rusya’da yerel kripto hizmetlerinin etkinleştirilmesinin önemini vurguladı.

“Bunun Rusya’da gerçekleşebilmesi için öncelikle merkez bankası tarafından denetlenen, kara para aklama ve müşterinizi tanıyın gerekliliklerine uyan kuruluşlar tarafından yapılması gerekiyor.”

Kripto paraların uluslararası ödemelerde kullanılmasına dair Haziran ayında açıklama yapan Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, kripto para birimlerinin uluslararası ödemelerde kullanılabileceğini söylemişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Rusya Merkez Bankası Başkanı'ndan Bitcoin ve Kripto Paralara Yeşil Işık!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!