NFTPump
Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı: “Bitcoin ve Kripto Paraların Rusya’da Yasallaştırılması An Meselesi!”
Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı: “Bitcoin ve Kripto Paraların Rusya’da Yasallaştırılması An Meselesi!”

Rusya Maliye Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması! İlk Kez Tarih Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması konusunda olumlu adımlar atmaya başlayan Rusya’dan yeni açıklama geldi.

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, uluslararası ticaret için kripto para ödemelerinin 2023’te başlayacağını açıkladı.

Maliye Bakanı dışında Rusya Başbakanı Mihail Mişustin de yaptığı resmi açıklamada ilgili departmanlara kripto paralarla ilgili talimat verdi.

“Rusya Maliye Bakanlığı, Rusya Merkez Bankası, Federal Vergi Servisi ve FSB ile birlikte, 19 Aralık’a kadar kripto para birimleri ve madenciliğinin ülkedeki konumu hakkında anlaşmaya varmaları ve uluslararası ödemelerde kripto paraların kullanımı konusunda bir düzenleme geliştirilmesi gereklidir.”

Başbakan Mişustin ayrıca aynı tarihe kadar Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası’nın katılımıyla, dijital ruble kullanımına ilişkin tekliflerin hazırlanması ve hükümete sunulması için de talimat verdi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda da Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev, Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası’nın kripto konusunda ortak bir noktada buluştuklarını söyledi.

Moiseev, tarafların yakın gelecekte kripto para birimlerinin sınır ötesi ödemelerde yasallaştırılmasının gerekli olduğuna inandıklarını belirtti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Rusya Maliye Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması: “Uzlaştık”

Rusya Ukrayna’nın işgalinden sonra kendisine uygulanan ekonomik yaptırımlar sonucunda kripto paralara yöneldi.

Bu bağlamda kripto paralar konusunda sert ve yasaklayıcı bir tutum sergileyen Rusya Merkez Bankası da tutumunu değiştirmeye başladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!