Araştırma Şirketi Son Günlerde Bitcoin’e Olan İlgiyi Değerlendirdi
Araştırma Şirketi Son Günlerde Bitcoin’e Olan İlgiyi Değerlendirdi

Ruslardan Bitcoin Çaldı, Hayır Kurumuna Bağışladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri farklı bir boyut kazandı. Pek çok Ukrayna’lı işgalin sonrasında yaşanan ekonomik zorlukları BTC ve kripto paralar sayesinde aştı.

Bunların yanında Ukrayna’ya destek olmak amacıyla Bitcoin ve kripto para cinsinden bağışlar da yapıldı.

Ukrayna’ya yardım eden ve ABD’de yaşayan bir Ukraynalı, bir Rus uyuşturucu pazarını hacklediğini ve Bitcoin çaldığını söyledi.

Forbes’e konuşan Ukraynalı bir Siber İstihbarat uzmanı olan Alex Holden, Rus uyuştrucu pazarından 25.000 dolar değerinde Bitcoin çaldığını belirtti.

Holden, çaldığı BTC’leri insani yardım sağlayan, kar amacı gütmeyen Enjoying Life isimli Kiev merkezli bir hayır kurumuna bağışladı.

Hold Security’deki ekibinin Rusya’nın en büyük çevrimiçi uyuşturucu pazarlarından biri olan Solaris‘i hacklediğini, bayiler ve site sahipleri sayesinde kripto parayı bir hayır kurumu olan Enjoying Life’a yönlendirdiğini söyledi.

1980’li yıllarda Çernobil nükleer patlamasının ardından Kiev’den ayrıldığını söyleyen Holden, Rus pazarı Solaris’i nasıl hacklediğini açıklamayı reddetti, ancak Solaris’e güç sağlayan internet altyapısının çoğunun, çalışan bir dizi yönetici hesabının kontrolünü ele geçirebildiğini söyledi.

“Belki Ruslar uyuşturucuları olmadan ülkeleriyle ilgilenip ülkeleri için bir şeyler yaparlar.

Belki de Kremlin, Ukrayna’yı işgal etmek yerine ülkesinin uyuşturucu sorunlarını çözmelidir.”

Halihazırda Rus pazarı Solaris’in kullanıcıları ve operasyonları hakkında oldukça büyük bir veri havuzuna sahip olduğunu söyleyen Holden, havuzun, siteyi bir operasyon üssü olarak kullanan herhangi Rus siber suçlularını tespit etmek için de kullanılabileceğini ifade etti.

Ukrayna’lı Holden’ın yardım ettiği vakıf Enjoying Life’ın kurucu ortağı Tina Mikhailovskaya yapılan bağışları doğruladı.

Tüm BTC bağışlarının doğrudan Rusya’nın savaşından zarar gören yaşlılara, ailelere ve ülke içinde yerinden edilmiş kişilere gittiğini söyledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!