NFT
Robinhood’un Beklenen Kripto Para Cüzdanı Aktif!
Robinhood’un Beklenen Kripto Para Cüzdanı Aktif!

Robinhood CEO’su: Pazar Payımız Artıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, geçtiğimiz saatlerde şirketin kripto borsa rekabetindeki konumu, batık FTX borsası ve Sam Bankman-Fried’ın Robinhood üzerindeki hisseleri hakkında konuştu.

Vlad Tenev, FTX’in iflasının ardından Robinhood’un kripto borsa pazarındaki payının arttığını açıkladı. Tenev, iflas sürecinde kripto piyasasında yaşanan panik esnasında kesintisiz ticarete devam etmeleriyle övünüyor.

Robinhood CEO’su bir konferansta yaptığı konuşmada batık FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Robinhood hisselerinin %7,6’sına sahip olmasının şirket üzerinde olumsuz bir etki yaratmayacağını iddia etti.

“Gerçek şu ki borsamız halka arz olmuş durumda. Dolayısıyla Robinhood hisselerini isteyen herkes satın alabilir. SBF’nin şirketin bir kısmına sahip olması bir ortaklık olduğunu göstermez.”

Tenev, FTX borsasının batışını bardağın dolu tarafından yorumladı. CEO’ya göre böyle olaylar, sektördeki çürük elmaların ayıklanmasını sağlıyor.

“Bu olaylar sadece risk yönetimi ve yatırımlarını yönetmeyen zayıf şirketlerin pazardan silinmesinden ibaret. İflaslar, gelecekte kripto sektörünün daha sağlam temeller üzerine oturmasına neden olacak.”

FTX, 11 Kasım’da iflas koruma başvurusunu yaparak kripto sektöründe büyük bir şoka yol açtı. Ardından battığı ortaya çıkan bir diğer şirket BlockFi olurken Genesis’in de zor durumda olduğu konuşuluyor.

Bu süreçte kripto paralar büyük kayba uğrarken Vlad Tenev, piyasa değerinin gelip geçici olduğuna değindi. Tenev’e göre kripto paralar ne olursa olsun var olmaya devam edecek.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!