sikayetkripto
Robert Kiyosaki, “Bitcoin Alıyorum” Dedi, Sebebini Açıkladı!
Robert Kiyosaki, “Bitcoin Alıyorum” Dedi, Sebebini Açıkladı!

Robert Kiyosaki, “Bitcoin Alıyorum” Dedi, Sebebini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Rich Dad Poor Dad” kitabıyla tanınan Robert Kiyosaki, kısa bir süre önce verdiği demeçte Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptığını açıkladı.

Kiyosaki, Bitcoin’i bir menkul kıymetten ziyade altın, gümüş ve petrole benzer bir emtia olarak görüyor.

Robert Kiyosaki, Bitcoin’in Bir Emtia Olarak Değerlendirildiği İçin Önde Olduğunu Söyledi

Bu sınıflandırma önemli çünkü menkul kıymetler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından daha sıkı düzenlemelere tabiler. Kiyosaki, menkul kıymet olarak sınıflandırılan diğer birçok kripto para biriminin düzenleyici engellerle karşılaşacağına ve uzun vadede başarılı olamayacağına inanıyor.

Ünlü yazar düşüncelerini attığı Tweet’te şöyle ifade etti:

“S: Bitcoin’e yatırım yapıyor musunuz?

C: Evet yatırım yapıyorum. Bitcoin konusunda çok heyecanlıyım. Neden mi? Çünkü BTC altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılıyor. Çoğu kripto token bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıyor ve SEC düzenlemeleri bunların çoğunu ezip geçecek. Daha fazla BTC alıyorum.”

Kiyosaki, bu düzenlemelerin birçok kripto para üzerinde olumsuz bir etkisi olacağına, ancak Bitcoin’i aynı şekilde etkilemeyeceğine inanıyor.

Q: Are you investing in Bitcoin?
A: Yes I am. I am very excited about Bitcoin. Why? Because Bitcoin is classified as a commodity much like gold, silver, and oil. Most crypto tokens are classifed as a security and SEC regulations will crush most of them. I am buying more BC

— therealkiyosaki (@theRealKiyosaki) December 31, 2022

BTC ve diğer kripto paralarla ilgili volatilite ve riske rağmen, Kiyosaki BTC’nin geleceği konusunda boğa eğilimini sürdürüyor. Hatta daha fazla BTC satın alacağını bile söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Deneyimli CEO, Bitcoin ve Kripto Para Kışının Ne Kadar Süreceğini Açıkladı!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin emtia veya menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının, işlem gördükleri ülkeye bağlı olarak değişebileceğini belirtmek gerekir.

Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde BTC genellikle Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından bir emtia olarak kabul edilirken, diğer bazı kripto para birimleri SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!