365miner.com
Ripple’dan (XRP) Sonunda Resmi Avrupa Adımı Geldi!
Ripple’dan (XRP) Sonunda Resmi Avrupa Adımı Geldi!

Ripple’dan (XRP) Sonunda Resmi Avrupa Adımı Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC’nin Cuma günü aktardığına göre, ABD merkezli bir kripto para ödeme platformu olan Ripple (XRP), Avrupa pazarına erişebilmek için İrlanda Cumhuriyeti’nde düzenleyici onay almak istiyor.

Ripple İrlanda’da Lisans Başvurusu Yaptı

Şirketin Genel Danışmanı Stuart Alderoty CNBC’ye yaptığı açıklamada, Ripple’ın bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı almak istediğini ve Avrupa Birliği (AB) üyesi olan bu ülkede halihazırda iki çalışanı olduğunu söyledi.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davası nedeniyle dikkatini ABD dışındaki ülkelere çevirdi. ABD’li düzenleyici kurum SEC, şirketin XRP tokeninin satışıyla menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor. Şirket halihazırda Fransa ve İsveç’te ortaklıklar kurmuş durumda.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ripple (XRP) İçin Bir İlk: Hayata Geçti!

Alderoty CNBC’ye verdiği demeçte, “Esasen, ABD içinde hala çok sayıda çalışanımız olmasına rağmen, müşterilerin ve gelirlerinin tamamı ABD dışından geliyor” dedi.

Alderoty CNBC’ye yaptığı açıklamada, borsanın İrlanda lisansını aldıktan sonra Ripple’ın hizmetlerini Avrupa çapında “yasal hale getirmek” istediğini söyledi. Ayrıca İrlanda’da bir elektronik para lisansı için başvuruda bulunacağını da sözlerine ekledi.

Kripto para firmaları, sektörü düzenleme konusundaki gelişmeleri nedeniyle AB’ye giriş yapmayı tercih ediyor. AB’nin geniş kapsamlı Kripto Varlıkları Piyasaları (MiCA) tasarısı, şirketlerin 27 ülkede faaliyet göstermesine olanak tanıyacak bir lisanslama rejimi kurmayı vaat ediyor ve Şubat ayında oylanacak.

İrlanda merkez bankası daha önce kripto borsası Gemini’ye bir VASP lisansı vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!