MEXC
Ripple (XRP) ve SEC Savaşında Son Durum! Ripple Yeni Bir Yol Arıyor!
Ripple (XRP) ve SEC Savaşında Son Durum! Ripple Yeni Bir Yol Arıyor!

Ripple (XRP) ve SEC Savaşında Son Durum! Ripple Yeni Bir Yol Arıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple yine bir şeyler deniyor, başarılı olabilecek mi? Ripple davasındaki son gelişmeler neler?

21:51
17 Kasım 2021

Token satışlarıyla kendini finanse eden Ripple bugünlerde dünyanın dört bir yanında blockchain altyapı hizmeti veriyor. Merkez bankaları, finans kuruluşları ve daha fazlasıyla anlaşmalar yapıyor. Elbette bu başarının temelinde ilk günlerinden bu yana sattığı XRP tokenlar var. Şirket finanse edildi, büyüdü ve tam gaz yoluna devam edecekken bir sorunla karşılaştı.

İçerik Rehberi

Ripple Davası Son DurumRipple, SEC’in Kısıtlanmasını İstiyor Ripple Davası Son Durum Dava, tarafların birbirini suçlamalarıyla devam ediyor. SEC ve Ripple birbirlerini süreci uzatmakla suçluyor. Ripple Labs avukatları lehlerine olabilecek her türlü yöntemi deniyor. Hatta son olarak şirketin yaptığı token satışlarının SEC yetkisinde olmadığını bile savundu. Ancak SEC, merkezi Amerika’da olan şirketin bu kurnazlığını da boşa çıkaracak savunmalar yaptı. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Kripto paralarla alakalı regülasyonların henüz tamamlanmamış olması SEC’in işini kesinlikle zorlaştırıyor. Mevcut düzenlemeler kapsamında Ripple davasını kazanmak isteyen düzenleyici kurum yaşanan karmaşanın içinden çıkmanın yollarını arıyor. Fakat Ripple da boş durmuyor. Ripple, SEC’in Kısıtlanmasını İstiyor ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile hukuk savaşı vermeye devam eden Ripple Labs Inc., Washington politika yapıcılarına şaşırtıcı olmayan bir tavsiyede bulunuyor: düzenleyicinin kripto para birimlerini denetlemedeki rolünü sınırlayın. Ripple‘ın genel danışmanı Stuart Alderoty bir röportajda, şunları söyledi;

“SEC’in mevcut yönetim altındaki yaklaşımı düşmanca oldu. Ajans, net kurallar koymak yerine uygulama yoluyla girişimleri düzenlemek istiyor”.

Şirketin dün yayınladığı regülasyon makalesini paylaşmıştık. Ripple yayınladığı tavsiyelerde kendini kurtarmanın da yollarını arıyor. Regülasyonlardaki eksikliğin teknoloji girişimlerine zarar verdiğini savunan Ripple, SEC’in kısıtlanmasını talep ediyor. Bitcoin Vadeli ETF başvurularını onaylamaya devam eden SEC, ekosisteme karşı düşmanca bir tavır mı takınıyor? Bunu söylemek güç, Gary Gensler’in MIT’de verdiği blockchain derslerini izleme fırsatı bulduysanız tüm bunların başka bir amaca hizmet ettiğini anlayabilirsiniz. Ripple, ABD yasalarına göre suç teşkil eden bir iş yaptı ve bunun karşılığında yargılanıyor. Kayıtsız menkul kıymet satışını bariz şekilde yapan ve hatta bir noktada yatırımcılarını mağdur eden şirketin “SEC kısıtlanmalıdır” açıklamaları kripto para topluluğundan destek bulmuyor. Ripple her ne kadar kendini sektör için mücadele ediyor gibi gösterse de SEC bu önerilere cevap vermekten kaçındı. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!