Bu Altcoin Sahiplerinin Airdrop Alacağı Açıklandı: Fiyatı Tırmanış Yaşadı!
Bu Altcoin Sahiplerinin Airdrop Alacağı Açıklandı: Fiyatı Tırmanış Yaşadı!

Ripple (XRP) Sahiplerine Airdrop Yapılacak Altcoin İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Flare altcoini, ağın tahmini 6 ila 9 ay sürmesini öngördüğü ilk beta aşamasında ilerlerken altcoinin tokenomiklerini yayınladı.

Ancak kullanıcılar, geliştiricilerin bu altcoinin dağıtım tarihini tekrar değiştirdiğini duyduklarında hayal kırıklığına uğramışlardı.

Flare Dağıtım Tarihinde Değişiklik Yaptı

Flare Networks, kripto para borsalarının hazır olmaması nedeniyle FLR tokenlerinin dağıtım tarihini 9 Ocak 2023 civarına kaydırmıştı.

XRP sahiplerinin, Aralık 2020 itibariyle token sahiplerini ödüllendirmek için bir cüzdan snapshot’ı alınmasının ardından, iki yılı aşkın bir süredir Flare Networks airdrop’unu beklediklerini belirtmek gerekiyor.

28 Ekim’de Flare, doğrulayıcı gücünün %80’inin Flare Vakfı’ndan bağımsız olması nedeniyle ağın artık merkeziyetsiz olduğunu açıkladı ve token dağıtımının borsa ortaklarıyla üzerinde anlaşılan bir tarihte başlayacağını belirtti.

Son gecikme, ağa göre gerekli güvenlik ve uyumluluk incelemelerine izin verirken, borsalara ağın merkezsizleşmesinin kanıtlanması için birkaç hafta süre tanıyacak.

Dikkat çekici bir şekilde, Flare borsaların ay sonunda hazır olmasını bekliyor ancak yıl sonu kutlamaları nedeniyle tercih edilen tarih olarak gelecek yıl Ocak ayını öngörüyor.

Altcoin Tokenomiklerini Açıkladı

Kullanıcılar tokenlerinin dağıtımını beklemeye devam ederken, Flare attığı bir tweet ile tokenomiklerini açıkladı.

Ağ, ilk Flare İyileştirme Teklifi (FIP.01) için yapılacak oylamayı bekleyen iki versiyon yayınladı. İki sürüm arasındaki temel fark ağın kullanıcı altcoin ödüllerini nasıl dağıtacağı olacak.

Orijinal versiyonda, XRP sahipleri, ekran görüntüsünün alındığı tarih itibariyle, toplam 100 milyar FLR arzının 28.5 milyarını üç yıl içerisinde doğrudan alıyor.

Ancak yeni versiyonda, FIP.01’in yönetim oylamasını geçmesi halinde, bu XRP sahipleri 28.5 milyarın yalnızca %15’ini, yani yaklaşık 4.278.738.206 FLR’yi token dağıtımı aracılığıyla alacak. Kalan %85’i yani 24.246.183.166 FLR’yi üç yıl boyunca tokenlerini stake eden kullanıcılara dağıtacak.

📊FLR Tokenomics:

Total FLR tokens at Token Distribution Event: 100B
– Community allocation: 58.3B
– Team, advisors & backers: 19.2B
– Flare entities responsible for ecosystem and project investment: 22.5B

For more detail: https://t.co/WCHdNAyoSS pic.twitter.com/tyfrIhqZjE

— Flare ☀️ (@FlareNetworks) November 4, 2022

Kullanıcılar azalan altcoin airdrop ödülleri hakkında endişelerini dile getirirken, Flare geliştiricileri teklifin bazı faydalarını vurguladı:

Dağıtım, borsaların hazır olma durumundan bağımsız olacaktır. Ağ, toplam arzın yıllık ilk %10’u yerine dolaşımdaki arza göre hesaplamayı planladığından enflasyon azalacaktır. Yeni kullanıcılar dağıtımdan pay alma şansına sahip olacak.

Altcoinin geliştiricileri ayrıca değişim olmadan tokenomikleri de yayınladı:

Topluluk dağıtımı (58.3 milyar FLR yani %58,3) Flare ekibi, destekçiler ve danışmanlar (19.2 milyar FLR yani %19.2) Ürün geliştirme ve yatırım kuruluşları (22.5 milyar FLR yani %22.5)

Önerinin geçmesi durumunda ise yeni tokenomikler şöyle olacak:

Airdrop %35.7 Flare Vakfı oy hakkı bulunmayan %16.2 Flare VC Fonu oy hakkı olmayan %12.5 Flare Networks Limited %18.8 Danışmanlar %2.5 Gelecek ekibi %3.5 Ekibin geri kalanı, %1.9 Kurucu ekip %8.8

Ağ, belirlenen eşiğe ulaştıktan hemen sonra bir haftalık bir bildirim süresi olacağını ve ardından bir haftalık oylama yapılacağını belirtiyor. Vurgulandığı üzere, Flare Vakfı ve Flare VC Fonu’nun altcoin kullanarak oy kullanmasına izin verilmeyecek. Sonuç olarak, oylamanın geçmesi için salt çoğunluk gerekmektedir.

Flare Networks, FIP.01’de önerilen değişikliklerin altcoinin artık genişleyen vizyonu için gerekli olduğuna inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!