NFTPump
Ripple-SEC Davasında Sürpriz Gelişme: Ripple’a Beklenmedik Destek Geldi!
Ripple-SEC Davasında Sürpriz Gelişme: Ripple’a Beklenmedik Destek Geldi!

Ripple-SEC Davasında Sürpriz Gelişme: Ripple’a Beklenmedik Destek Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avukat Jeremy Hogan tarafından paylaşıldığı üzere, dünyanın önde gelen Blockchain ticaret birliği Dijital Ticaret Odası (Chamber of Digital Commerce), Ripple (XRP) davasına müdahil oluyor.

Bu birlik, 2020 yılının Ocak ayında SEC tarafından Telegram’a karşı başlatılan davaya yanıt olarak bir “amicus curiae” özeti sunarak emsal teşkil etmişti.

Şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram’a 2019 yılında SEC tarafından dava açılmıştı çünkü planlanan GRM tokeni kayıtsız bir menkul kıymet sunumu teşkil ediyordu.

Benzer bir dava, mesajlaşma uygulaması Kik’e karşı, kripto para birimi Kin için 2017’deki token satışında yasadışı olarak 100 milyon dolar topladığı iddiasıyla açılmıştı.

Dijital Ticaret Odası (Chamber of Digital Commerce), Ripple (XRP) Davasına Müdahil Oluyor

Şimdi de Blockchain endüstrisi destekçilerinden oluşan Dijital Ticaret Odası, Ripple davasında müdahil statüsü arıyor.

Bu durum, bir Twitter kullanıcısının, Ripple davasında yaklaşan özet yargı önergeleriyle ilgili gizlilik konularını yönetmek için sunulan ortak bir teklifte belirtilen “iki müdahil taraf” hakkında soru sormasının ardından ortaya çıktı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü Avukat Ripple-SEC Davasında Uzlaşma Vakti Geldi Dedi: Tarih Verdi!

Söz konusu kullanıcı, XRP davasında tek müdahil tarafın John E. Deaton olduğunu düşündüğünü, fakat belgelerde iki müdahil taraf gözüktüğünü fark ettiğini söylemişti.

The Chamber is wading into the Ripple v. SEC case.

Expect something similar to what it filed in the Telegram case and the argument is that although the SALE of XRP might have been as a security, the token is not inherently a security.

Similar to JDeaton, just not as compelling. https://t.co/D7m0kxKdp6

— Jeremy Hogan (@attorneyjeremy1) September 11, 2022

Buna yanıt olarak CryptoLaw kurucusu John Deaton, Dijital Ticaret Odası’ndan ikinci müdahil olarak bahsetti. Deaton, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Daha önceki bir tweet’imde de söylediğim gibi, DigitalChamber’ın da benim gibi, amicus özeti vermek için başvuruda bulunmadan önce taraflarca sunulan özetleri okuması gerekiyor.”

Dijital Ticaret Odası Ripple davasına girerken, avukat Jeremy Hogan, XRP topluluğuna yaptığı açıklamasında Telegram davasında sunduklarına benzer bir şey beklemesini ve savunulan argümanın ise “Ripple tokeninin satışının menkul kıymet olarak nitelendirilebileceğine rağmen tokenin kendisinin özellik olarak menkul kıymet olmadığı” yönünde ilerleyeceğini bildirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!