Ripple Kurucusu Bu Altcoin ve Kurucusundan Övgü Dolu Sözlerle Bahsetti!
Ripple Kurucusu Bu Altcoin ve Kurucusundan Övgü Dolu Sözlerle Bahsetti!

Ripple Labs Başkanı, Joe Biden ve Gary Gensler’i Eleştirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temmuz ayında uzun süredir beklenen XRP-SEC davasında Ripple lehine karar verildi.
XRP-SEC davasından sonra gözler SEC’in açtığı diğer davalara çevrilmişken geçtiğimiz hafta Grayscale davasından da olumlu karar geldi.

SEC açtığı davalarda ardı ardına mağlubiyet alırken Ripple Labs başkanı ve kurucu ortağı Chris Larsen, ABD Başkanı Joe Biden ve SEC Başkanı Gary Gensler’ı eleştirdi.

Bloomberg‘e konuşan Chris Larsen, Biden ve Gensler’in kripto para sektörünü düzenleme konusunda başarısız olduğunu belirtti.

Ripple’ın SEC’e karşı elde ettiği zaferi değerlendiren Larsen, SEC’in kripto sektörünün düzenlenmesinde önemli olan her şeyi kaybettiğini savundu.

“San Francisco dünyanın blockchain başkenti olmaya hazırlanıyordu ancak ABD hükümetinin düşmanca politikası ve düzenleyici baskılar nedeniyle bu statüsünü kaybetti.

Yani ABD hükümeti ve SEC kripto para ve blockchain politikasını berbat etti.

Gensler kripto konusunda yasa koyucuların daha net yasalar çıkarmasını beklemek yerine yaptırım yoluyla düzenlemeyi tercih etti.

Gensler kripto sektöründeki netlik eksikliğinden hoşlanıyor olabilir ancak Amerika’nın tarzı bu değil. Bizim Gary Gensler’de gördüğünüz seçilmemiş, güce aç ve gerçekten yanlış konumdaki karar vericiler aracılığıyla değil, yasama organlarından net kurallar almamız gerekiyor.

Bu noktada mahkemelerin verdiği kararlar ne yazık ki düzenleyiciler yerine mahkemeler aracılığıyla bu netliği elde etmek ve bizi oyuna geri döndürmek için bir başlangıç olacak.”

Son olarak Grayscale kararına da değinen Chris Larsen, bu kararın SEC Başkanı’nın kripto para sektörünü yaptırım yoluyla düzenleme yöntemine yönelik bir azarlama anlamına geldiğini söyledi.

I sincerely hope we’re seeing the beginning of the end of the SEC’s policy of regulation by enforcement. The Courts are rejecting it, and now it’s time for Congress to take the lead on crypto policy.

Thanks @EdLudlow @technology for the chat! https://t.co/3gZOR4lq5J

— Chris Larsen (@chrislarsensf) September 6, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!