MEXC
Ripple, Kripto Varlık Düzenlemelerine İlişkin Yaklaşımını Ortaya Koydu
Ripple, Kripto Varlık Düzenlemelerine İlişkin Yaklaşımını Ortaya Koydu

Ripple, Kripto Varlık Düzenlemelerine İlişkin Yaklaşımını Ortaya Koydu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blokzinciri devi Ripple, ABD’deki kripto varlık düzenlemelerine ilişkin yaklaşımını ortaya koydu. Şirket, net iletişim ve iş birliğine dikkat çekti. 

Ripple, ABD’deki kripto varlık düzenlemelerine ilişkin bir çerçeve önerdi. Şirketin ele aldığı tasarı ise Ağustos ayı sonlarında ABD Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen İnovasyon Engellerini Kaldırma Yasası. Bu tasarı ABD’nin öne çıkan iki finansal düzenleyicisi olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) için ortak bir kripto varlık çalışma grubu oluşturmayı amaçlıyor. 

Şirket, geleneksel düzenlemelerin kripto varlıklara uygulanabileceğini düşünüyor. Ripple’a göre ABD’deki geleneksel pazarları yöneten mevcut düzenlemeler, kripto varlıklara uygulanabilir. Ancak yeni teknolojilerine uygulanabilmesi için uyarlanmaları gerektiğinin altını çiziyor. 

Bununla birlikte, kripto girişimlerinin mevcut menkul kıymet yasalarına uymadan, ödemenin yapılmadığı belirli bir süre boyunca token satışları yapmasına izin verecek bir rejimin uygulanmasını da savunuyor. Geçtiğimiz ay Senatör Patrick McHenry ve SEC Üyesi “crypto mom” lakaplı Hester Peirce benzer durumdaki tokenları gözeten bir yasa tasarısı sunmuştu.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!