sikayetkripto
Ripple Genel Danışmanı: “SEC Başkanı Gary Gensler da SBF ile Birlikte Yargılanmalı”
Ripple Genel Danışmanı: “SEC Başkanı Gary Gensler da SBF ile Birlikte Yargılanmalı”

Ripple Genel Danışmanı: “SEC Başkanı Gary Gensler da SBF ile Birlikte Yargılanmalı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP) genel danışmanı Stuart Alderoty, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ve SEC başkanı Gary Gensler hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF), borsaya yasal boşluklarla yardımcı olmak için SEC Başkanı Gary Gensler ile birçok kez bir araya geldiğini gösteren birkaç haber ortaya çıkmıştı.

Bu raporlar kripto dünyasında tartışmalara yol açarken, Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty de konuyla ilgili görüşlerini açıkladı. Bugün attığı bir tweet’te Alderoty, soruşturmaların yerinde olduğunu söyledi.

“Ancak, bu soruşturma SEC’in ABD’de düzenleyici netliğin yokluğunda yaratmaya devam ettiği piyasa tahribatını (ve tüketici zararını) gizlememelidir” dedi.

Ripple Genel Danışmanı Alderoty: Gensler’in Bazı Sorulara Cevap Vermesi Gerekiyor

Alderoty, soruşturmacıların SBF ile yaptığı görüşmelerle ilgili sorgulamalar sırasında Gensler’e sormaları gereken soruları gündeme getirdi:

“Müfettişler şunu sormalı: Gary Gensler SBF ile görüşürken yalnız mı hareket ediyordu? Bu, Başkan’ın peşinde olduğu ve bir türlü ele geçmeyen SEC ruhsatını nihayet elde etmek için son çırpınış mıydı? SBF, kontrolü altında daha da fazla tüketici varlığına sahip olabilir miydi?”

Ripple Genel Danışmanı Gensler’in kripto ile ilgili şirketleri sık sık arayarak “gelip kayıt olmalarını” istemesine değindi. Alderoty, SEC’in kripto para şirketlerini kayıt olmaları için ikna etmesine gerek olmadığını, eğer kurumun kripto paraların geçerli denetleyicisi olsaydı kayıtların kendiliğinden gelişeceğini söyledi.

Alderoty, “Bu yüzden SEC’in başvurduğu yöntem yaptırım yoluyla düzenleme olmuştur” diye ekledi.

Geçen yıl Brad Garlinghouse, SEC’in kripto firmalarıyla yaptığı sözde toplantıları eleştirmiş ve kurumun bu toplantıları yaptırım eylemleri için öncü olarak kullandığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!