sikayetkripto
Coinin Fiyatından Memnun Olmayan Yatırımcı ile Ripple (XRP) Yöneticisi Arasında Tartışma Yaşandı!
Coinin Fiyatından Memnun Olmayan Yatırımcı ile Ripple (XRP) Yöneticisi Arasında Tartışma Yaşandı!

Ripple CTO’su FTX ve Sam Bankman-Fried Hakkında Yorum Yaptı: “Bir Çeşit Ponzi”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aynı zamanda XRP Ledger ve XRP’nin de ortak kurucusu olan Ripple Labs Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried hakkında Twitter üzerinden açıklamalar yaptı.

Dün erken saatlerde SBF, FTX ve Alameda Research için iflas başvurusunda bulunduğunu açıklamış, böylece Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekerek 17.000 doların da altını görmesine neden olmuştu.

Ripple CTO’su SBF Hakkında: “Meşru Bir Kripto Para Borsası Olarak Başlayıp Ponziye Çevirdi”

Ripple CTO’su, Twitter’daki pek çok kişinin FTX’i Madoff’un saadet zinciriyle karşılaştırmasına rağmen, ikisi arasında “büyük belirgin farklılıklar” olduğuna inanıyor. Yine de FTX’in bir Ponzi olduğunu kabul ediyor:

“SBF’yi Madoff ile karşılaştırıldığını görüyorum. En azından şimdilik aralarında büyük farklar var. Madoff bir Ponzi ile başladı ve belki de ileride bunu meşru kârlarla telafi etmeyi umuyordu. SBF ise meşru bir şekilde başlamış ve sonra yavaş yavaş Ponzi ile değiştirmiş gibi görünüyor.”

Schwartz, yaklaşık 65 milyar dolar değerinde tarihin en büyük Ponzi’sini üreten Bernie Madoff’un aksine, Sam Bankman-Fried’in FTX’i yasal bir kripto işi olarak başlattığına ve daha sonra yavaş yavaş bir saadet zincirine dönüştüğüne, Madoff’un ise kasıtlı olarak bir Ponzi ile başladığına ve belki de daha sonra meşru bir şirketle değiştirmeyi umduğuna inanıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
On-Chain Verilerine Göre Alameda Research'ün Kripto Para Cüzdanları Boşaltılıyor!

Schwartz FTX’in, SBF’ye bağlı Alameda Research ticaret firması para kaybetmeye başladığında bir Ponzi’ye dönüşmeye başladığına inanıyor. Buradaki bir başka senaryo da FTX’in kurucusunun şirketin daha kârlı hale gelmesini istemiş olmasıdır.

I'm seeing SBF compared to Madoff. There are huge apparent differences, at least now. Madoff started off a Ponzi and maybe he hoped to replace it with legitimate profits at some future point. SBF seems to have started off legitimate then gradually replaced it with a Ponzi. 1/6

— David “JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) November 12, 2022

David Schwartz, durum ne olursa olsun, SBF’nin önce kârını artırmak, sonra da sadece ayakta tutmak için kripto borsasına büyük bir risk yüklediğine inanıyor.

Schwartz’a göre iki Ponzi arasındaki bir diğer fark da Madoff’un en başından beri insanlara para kaybettirmesi, Sam Bankman-Fried’in ise kullanmaması gereken müşteri fonlarını bu şekilde ödünç vermesi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!