Popüler Kripto Para Borsasında Trojan Alarmı: Eski Çalışan, Kullanıcıların Anahtarlarını Ele Geçirdi
Popüler Kripto Para Borsasında Trojan Alarmı: Eski Çalışan, Kullanıcıların Anahtarlarını Ele Geçirdi

Popüler Kripto Para Borsasında Trojan Alarmı: Eski Çalışan, Kullanıcıların Anahtarlarını Ele Geçirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto para borsası platformu olan Huobi’nin eski bir çalışanı, daha önce Huobi Wallet olarak bilinen bir dijital cüzdan hizmeti olan iToken’in bazı kullanıcı notlarını veya özel anahtarlarını sızdıran bir Truva atı virüsü kurduğu için polis tarafından tutuklandı.

iToken’in dahili sistemi, kullanıcılarını belirli cüzdan adresleriyle ilişkili potansiyel güvenlik riskleri konusunda uyardı. Tehdide yanıt olarak, bir güvenlik kurumu kullanıcı varlıklarını Refundyourcoins’e göndererek korumak için önlemler aldı.

Varlıkların geri alınmasını kolaylaştırmak için Refundyourcoins bir geri alma fonksiyonu başlatacak. Olay dört zinciri etkiledi: BTC, ETH, TRX ve XRP.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance, Vadeli İşlemlerde Yeni Bir Altcoin Listeleyeceğini Açıkladı!

HTX (eski adıyla Huobi) olayla arasına mesafe koyan bir açıklama yayınladı. Şirket, satın alma işleminden önce Trojan’ı kuran ve kullanıcı notlarındaki sözcük gruplarını ve özel anahtarları çalan eski çalışanın eylemlerinin kişisel olduğunu ve HTX ile ilgili olmadığını açıkladı. HTX devam eden soruşturmada tam işbirliği yapacağını taahhüt etti.

iToken, 10 milyondan fazla kullanıcısı ve 30’dan fazla kripto para birimi desteği ile dünyanın en popüler dijital cüzdan hizmetlerinden biri.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!