Kurumsal Fonlarda Bitcoin’e Girişler Devam Ederken Bu Altcoindeki Çıkışlar En Üst Seviyeye Ulaştı!
Kurumsal Fonlarda Bitcoin’e Girişler Devam Ederken Bu Altcoindeki Çıkışlar En Üst Seviyeye Ulaştı!

Popüler Analist, Eylül Ayında Bitcoin Fiyatına Dair Tahminlerini Açıkladı: Tarih Tekerrür Edecek Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti Rekt Capital, tarihsel olarak Bitcoin için düşüş eğiliminde olan bir ay olan Eylül için görünümünü paylaştı.

Rekt Capital, bir tweet dizisinde bu ay Bitcoin yatırımcıları için akılda tutulması gereken beş şeyi listeledi.

İlk olarak, Eylül ayının Bitcoin için genellikle olumsuz bir ay olduğunu ve son on Eylül ayının sekizinde düşüş yaşandığını belirtti. Sadece iki ay, 2015 ve 2016, sırasıyla %2 ve %6 gibi küçük, tek haneli kazançlar görülmüştü.

İkinci olarak, Eylül ayında en sık görülen geri çekilmenin -%7 olduğunu ve bunun 2017, 2020 ve 2021’de gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca 2018’de -%5’lik bir düşüş yaşandığını ve bunun -%7 sınırına yaklaştığını ifade etti.

Ayrıca, çift haneli bir düşüş yaşanması halinde bunun büyük olasılıkla sığ olacağını, zira Bitcoin’in bu tür geri çekilmeleri yalnızca 2019 (-%13) ve 2014’te (-%19) gördüğünü, ikincisinin bir ayı piyasası yılı olduğunu belirtti. Analist, 2023’ü dip yapan yıllar olan 2019 ya da 2015 ile karşılaştırdı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
291 Milyar Doları Yöneten Ric Edelman’dan Yarılanma Sonrası İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Geldi

Dördüncü görüşünde, Bitcoin’in -%16 ile şimdiye kadarki en kötü Ağustos düşüşlerinden birini görmesi nedeniyle bu ay büyük bir çöküş olasılığının düşük olduğunu savundu. Bitcoin’in hem Ağustos’ta hem de şimdi Eylül’de arka arkaya ciddi düşüşler yaşamasının olası olmadığını ileri sürdü.

Beşinci olarak, olası geri çekilmenin -%7 ile -%13 arasında olacağını tahmin etti, bu da fiyatın mevcut seviyelerden 22.500 ila ~ 24.000 dolar arasına düşmesi anlamına geliyor.

Rekt Capital, tweet dizisini Bitcoin konusunda ayı eğilimli olmadığını, aksine gerçekçi olduğunu söyleyerek tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!