Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin’de “İdeal Senaryo” Ne?
Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin’de “İdeal Senaryo” Ne?

Popüler Analist Bitcoin İçin Olası En Kötü Senaryoyu Çizdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, Terra krizi sonrası piyasası değerlendirdi ve kripto piyasası için olası en kötü senaryoyu ele aldı.

Son YouTube videosunda 738.000 abonesine seslenen Cowen,

2000 yılında Nasdaq’ta olanlara bakarsanız aslında yaklaşık %83’lük bir düşüş olduğunu görebilirsiniz. Bu %83’lük bir düzeltmedir. Şimdi, kripto düzeltme fikrinden hoşlanmayan veya bunun olabileceğini düşünmeyen insanlar için sizi temin ederim ki bu olabilir ve birkaç yılda bir gerçekleşiyor gibi görünüyor.

dedi. Kripto için %80’lik bir düşüşün oldukça mümkün göründüğünü belirten Cowen ayrıca

%80’lik bir düzeltme görebilirsiniz. Bu tarz düşüşlerin kripto para birimi varlık sınıfında birçok kez gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak bunun olamayacağını varsaymayalım. Nasdaq, nihayetinde makro bir dip bulmadan önce %83 oranında düştü ve sonra başka bir koşuya geçti.

Sonra da bizi başka bir dibe götüren finansal kriz yaşadık…

dedi ve sadece kripto paraların değil tüm piyasaların dönem dönem ciddi düşüş ve yükselişler yaşadığını ifade etti.

Şu an için küresel kripto piyasasının değeri 1.24 trilyon dolar ancak Cowen’ın bahsettiği en kötü senaryo gerçekleşirse varlık sınıfının değerlemesi 500 milyar dolara düşebilir.

Kripto piyasasının zirve noktada 3 trilyon dolar olduğunu ve şu anda 1.26 trilyon dolarda bulunduğumuzu hesaba kattığımızda buradan daha fazla bir düşüş olabileceğini düşünüyorum.

Mevcut değerinden %40’ını veya daha fazlasını daha kaybetmek bizi 500 milyar dolara götürecektir. Bunu varsaymak o kadar da zor değil. Bunu mutlak en kötü senaryo olarak görüyorum.

dedi.

Cowen’in en dip nokta olarak değerlendirdiği zirveden yaşanacak yüzde 80’lik bir düşüş, Bitcoin fiyatının yaklaşık 14.000 dolara gerilemesi anlamına geliyor.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!