NFT
Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı
Sıcak Gelişme: Base Ağında Blok Üretimi Durdu, Coinbase Son Durumla İlgili Açıklama Yaptı

Popüler Altcoin Base Ağına Katıldı! Fiyat Olumlu Tepki Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda yükselişiyle dikkat çeken altcoinlerden olan Chainlink (LINK) Coinbase Ethereum Katman 2 ölçeklendirme platformu olan Base üzerinde Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) başlattı.

Chainlik resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda CCIP’nin Base ağında başlatıldığı belirtilerek bu hamlenin Base geliştiricilerine mesaj gönderebilen, token aktarabilen ve birden fazla blockchain ağı üzerinden diğer işlemleri başlatabilen zincirler arası uygulamalar ve hizmetler oluşturmaları için güvenli bir araç sağlamayı amaçladığını ifade edildi.

Chainlink Labs İşletme Müdürü Johann Eid açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“CCIP artık Base’de yayındayken, geliştiriciler zincirler arası uygulamaları ve hizmetleri kolayca oluşturmak için önde gelen birlikte çalışabilirlik protokolüne erişime sahip.

Milyonlarca yeni kullanıcıdan oluşan bir sonraki dalgayı sektörümüze getirmek için çalışırken Base ve Chainlink, blockchain gelişiminin ön saflarında yer alıyor.

Base’in 2. katman çözümü olarak ölçeklenebilirliği ve teknolojik yaratıcılığı, giderek artan sayıda kullanıcıyla birleşiyor.

Chainlink hizmetleri, yeni nesil çapraz zincir uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak isteyen geliştiriciler için bir nimettir.”

Coinbase’in protokol lideri ve Base’in lansmanına öncülük eden Jesse Pollak , “Geliştiricilerin güvenli bir şekilde zincirler arası uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, onlara daha fazla deneme yapma ve yeni kullanım durumlarının kilidini açma gücü veren CCIP on Base’in lansmanından heyecan duyuyoruz” dedi.

9 Ağustos’ta halka açılan Base ağındaki günlük işlemler ve yeni adresler Arbitrum ve Optimism’i geride bıraktı.

Fiyatındaki yükselişle piyasadan pozitif ayrışan LINK, duyurunun ardından %7’lik bir artış yaşadı. Yazım esnasında LINK 7,75 dolardan işlem görüyor.

#Chainlink CCIP is now live on @BuildOnBase mainnet!

Discover how CCIP is empowering apps built on Base to scale faster and connect to Web3’s rapidly expanding multi-chain ecosystem 🧵👇https://t.co/AbiGprCx1J

— Chainlink (@chainlink) September 27, 2023

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!