MEXC
Polkadot (DOT) Mucidi, Bu Altcoin’i Yerden Yere Vurdu!
Polkadot (DOT) Mucidi, Bu Altcoin’i Yerden Yere Vurdu!

Polkadot (DOT) Mucidi, Bu Altcoin’i Yerden Yere Vurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değeri bakımında kripto dünyasında 8. sırada yer alan ve Ethereum katili olarak bilinen Polkadot (DOT), parachain müzayedesinin başarıyla tamamlanmasının ardından rakiplerine karşı şimdi tepeden tırnağa silahlandı. Altcoin projesinin kurucusu Dr. Gavin Wood, yeni durumun, Blockchain üzerinde çalışmak isteyen geliştiricilere, daha fazla özgürlük vereceğini söylüyor. Eklenen işlevsellik ile iddialı hale gelen projenin kurucusunun hedefinde rakibi olan lider altcoin Ethereum var. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Polkadot kurucusu: Ethereum kullanıcıları, ekonomik anlamda onun esiri oluyor

Dr. Gavin Wood, ilk parachain müzayedesinin tamamlanmasının ardından, ağın neden faydalı olduğunu açıklıyor ve projeyi övüyor. Polkadot kurucusu vermiş olduğu bir röportajda, altcoin’in yeni modelinin inşaatçılara ücretsiz bir uygulama modeli sunduğunu belirtiyor ve bu durumun Ethereum’un ve diğer rakiplerin sistemleri ile aralarında önemli bir fark olduğunu söylüyor. Dr. Gavin Wood, kurucu ortağı da olduğu lider altcoin hakkında oldukça ağır eleştiriler getiriyor:

Ethereum üzerine kurulu uygulamaların kullanıcıları, ekonomik anlamda onun esiri oluyor. Bu kullanıcılar, Ethereum’a ve çoğu zaman Ethereum akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulmuş herhangi bir uygulamayı kullanmalarına, izin veren başka bir token üzerinde Ether yapmak zorunda.

Polkadot

Geliştiriciler, Polkadot parachain modeli altında, merkezi röle-chain tarafından güvence altına alınırken, Polkadot ekosisteminde çalışmak için katman-1 Blockchain’lerini oluşturabiliyorlar. Polkadot kurucusuna göre, bu parachain’ler uzmanlaşma, esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajlarına sahip. Temelde birlikte çalışabilirlik düşüncesi ile Dr. Gavin Wood, parachain’lerin Blockchain teknolojilerinin geleceğinde bütünleşik bir rol oynayacağına inanıyor. Kullanıcılar, sadece parachain slotlarından birini kiralıyorlar ve Polkadot’un yerel tokeni DOT’u satın almaları ve hatta öğrenmeleri gerekmiyor. Aynı zamanda Ethereum kurucu ortağı da olan Dr. Gavin Wood, görünüşte yenilikçi doğasına rağmen Ethereum’un Bitcoin’den gerçekten farklı olmadığını söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor: 

Bu gerçekten Bitcoin, sadece bazı ekstra komut dosyaları bulunuyor. Tıpkı Bitcoin madencilerinin, bu Bitcoin işlemi yerine, bu Bitcoin işlemini dahil etmeyi seçebilecekleri gibi, hangi işlemleri dahil edeceklerine kendileri karar veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bunu paylaş:

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!