Piyasadaki Düşüş ile Birlikte Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğundaki Düşüş Dikkat Çekti!
Piyasadaki Düşüş ile Birlikte Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğundaki Düşüş Dikkat Çekti!

Piyasadaki Düşüş ile Birlikte Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğundaki Düşüş Dikkat Çekti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC.com verilerine göre, Bitcoin ağı madencilik zorluğu %2.35 oranında düşerek bu yıl şimdiye kadarki en büyük ikinci düşüşünü gerçekleştirdi.

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşlerin Ardından BTC Ağındaki Madencilik Zorluğu Düşüşleri Ardı Ardına Geldi

Bu düşüş, Haziran ayının başındaki %1.29’luk zorluk artışının ardından geldi. Bundan önce, Mayıs ayı sonlarında %4.33 düşüş yaşanmıştı.

Kripto paralarda madencilik zorluğu, madencilik işlemlerinin arkasındaki matematiksel algoritmaların çözülmesindeki karmaşıklığı temsil ediyor. Madenciler, bu zorluğa göre ters orantılı olarak bir blok bulma şansını artırıyor. Bununla birlikte blok bulan madencilere ödül olarak Bitcoin veriliyor. BTC’nin madencilik zorluğu, ağın hash oranına göre her 2.016 blokta bir (yaklaşık olarak iki haftada bir) yeniden düzenleniyor ve senkronize ediliyor.

Bununla birlikte BTC ağının madencilik hash oranı da 8 Haziran tarihinden bu yana %2.6 düşüş gösterdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Madencilik Devi Bitfarms Nisan Ayı Raporunu Açıkladı: Bitcoin (BTC) Satışı Yapıldı Mı?

Bilindiği üzere kripto para piyasasında son haftalarda büyük bir düşüş eğilimi gözleniyor. Bu düşüş ile birlikte bazı madenciler de ürettikleri coinleri satmak zorunda kalmaya başladılar. Madenciler, daha önce BTC satışı yapmak yerine ürettikleri BTC’leri cüzdanlarına tutmak ve maliyetlerini hisse senedi satışı yaparak gerçekleştirmek yolunu izliyorlardı.

BTC fiyatındaki son düşüş, şirketlerin bu HODL stratejilerinde değişiklik yapmasına neden oldu. Kısa bir süre önce, madencilik şirketi Bitfarms, elinde bulunan BTC’lerin yaklaşık olarak yarısını satmak zorunda kaldığını yatırımcılar ile paylaşmıştı. Bununla birlikte bazı madencilik şirketleri ise halen ellerindeki Bitcoin’leri tutmaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!