Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!
Analist: Matematiksel Model Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyeyi Dip Olarak İşaretliyor!

Piyasadaki Aktif Bitcoin Sayısı Ne Kadar? İşte Zincir İçi Veriler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain analitik platformu Glassnode’un açıkladığı son verilere göre dolaşımda olan Bitcoin arzının büyük bir kısmı likit değil. Şu ana kadar üretilen BTC’lerin sadece %22’si yatırımcılar arasında el değiştiriyor.

Bitcoin’in toplam likit olmayan arz miktarı, 15 milyon adete ulaştı. Bu rakam, üretilen toplam BTC’lerin %78’ine tekabül ediyor.

Dolaşımda olmayan BTC oranının yüksek seyretmesi, büyük yatırımcıların piyasa hareketleri gerçekleştiğinde al-sat yapmak yerine kripto paralarını elinde tuttuğunu gösteriyor.

Glassnode araştırmacıları, cüzdanlara park eden Bitcoin oranının son haftalarda hızla arttığını açıkladı. Likit olmayan arz tablosuna göre son dönemde 240 binden fazla BTC açık piyasadan çekildi. Verilere göre bu rakam, son 5 senenin en büyük likidite değişimini gösteriyor.

Uzmanlar, likidite değişimindeki yükselişi şöyle yorumladı:

“Uzun vadeli yatırımcılar, satış yapmayı bırakıp yeniden BTC biriktimeye başlıyor. Likiditeden çekilen dönemsel Bitcoin miktarı son 5 yılın zirvesinde.”

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi, FED Başkanı Powell’ın dün yaptığı açıklamanın ardından %4,39 değer kazandı. Bugün ise yükselişin ardından hafif bir düzeltme gerçekleşiyor.

Lider kripto para birimi, an itibariyle 16.950$ seviyesinde işlem görüyor. Günlük grafiğe göre Bitcoin’in önündeki dirençler ise sırasıyla 18.600, 21.350 ve 22.500$ seviyeleri.

Aşağı yönlü olarak ise 15.700$ desteğinin korunması büyük önem taşıyor. Bu seviye kırıldığı takdirde 14 bin dolara doğru yeni bir düşüş başlayabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!