Piyasa Düşerken Bu Altcoin Fiyatı %10 Yükseldi: İşte Grafik Analizi ve Hedef Fiyat
Piyasa Düşerken Bu Altcoin Fiyatı %10 Yükseldi: İşte Grafik Analizi ve Hedef Fiyat

Piyasa Düşerken Bu Altcoin Fiyatı %10 Yükseldi: İşte Grafik Analizi ve Hedef Fiyat

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

ZIL, 0,0165 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak ardından ciddi kayıplar yaşadı. RSI göstergesi, hala kararsızlık gösteriyor ve 50’nin altında bulunuyor. ZIL grafiğinde ikili dip oluşumu gözlemleniyor ve durum 0,0165 dolarlık destek seviyesinin yeniden görülmesini sağladı. Piyasaya Etkisi: Pozitif
18:10
22 Eylül 2023

Zilliqa (ZIL) yıl başından bu yana birçok deneme ile 0,0165 dolar seviyesinin üzerinde yükselişler gerçekleştirdi ancak her yükselişin ardından ciddi kayıplar yaşandı. Geçtiğimiz hafta ise ZIL fiyatı 0,0165 dolar seviyesinin altına düştü ancak gücünü tekrar toparlayan ZIL günlük kapanışı bu seviyenin üzerinde gerçekleştirdi. Eğer ZIL’deki yükseliş devam ederse bir sonraki direnç seviyesi 0,02 dolar olacak.

İçerik Rehberi

ToggleZIL’de Yaşanan Gelişmeler Neler?ZIL İçin Yeni Hedef ZIL’de Yaşanan Gelişmeler Neler? Şu sıralar ZIL fiyatı, direnç çizgisinin üzerine çıkmak için çabalıyor. Bu tür volatilitesi yüksek fiyat hareketleri birçok analist tarafından yükseliş işareti olarak görülürken bu hareketlenme genellikle trendin tersine dönmesine sebep olur. Her halükarda ZIL fiyatı yükseliş trendinin tersine döndüğünü teyit etmek için direnç seviyesinin üzerine çıkmak zorunda. Yaşanan son yükselişe rağmen ZIL tarafında RSI seviyesi hala kararsızlığını sürdürüyor. RSI, teknik analizlerde kullanılan bir momentum göstergesidir. Bu gösterge yatırımcıların hem piyasa değerlenmesi yapmasına hem de varlık üzerinde yatırımcıların alım bölgesinde mi yoksa satım bölgesinde mi olduklarını gösterir. RSI seviyesinin 50 üzerinde olması varlığın yükseliş için ciddi bir fırsat sunduğunu gösterirken seviyenin 50 altına düşmesi yatırımcıların varlık satışı yaptığını gösterir ve olumsuz bir durumdur. ZIL cephesinde RSI seviyesi artmasına rağmen yazının yazıldığı sırada 50’nin altında. Direnç çizgisinin üzerinde bir kapanış gerçekleşmesi ve bununla birlikte RSI seviyesinin 50’nin üzerine çıkması fiyat trendinin yükseliş yönünde olduğunu teyit edecektir. ZIL İçin Yeni Hedef ZIL günlük grafik analizi yükselişin devamını destekliyor ve bu durumu iki nedene bağlayabiliriz: İlk olarak, grafik üzerinde ikili dip oluşumu gözlemlendi. Bu durum teknik analiz derslerinde gösterilen ciddi bir yükseliş modeli olarak kabul ediliyor. İkili dip, 0,0165 dolarlık yatay destek alanının tekrar görülmesini sağlayan bir artışın ardından görüldü. İkinci neden ise çift dip RSI seviyesindeki (yeşil çizgi) yükseliş ortalaması ile birleşti. Bu durum bir fiyat düşüşü ve bir momentum artışıyla birleştiğinde yükseliş göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum genellikle yükseliş trendinin tersi bir hareket yaşamasına yol açar. ZIL grafiğinde olduğu gibi kısa vadeli azalan direnç çizgisinden bir kopuşa neden oldu. Eğer ZIL cephesinde artış devam ederse bir sonraki direnç alanı 0,02 dolar olacaktır. Bu seviyenin görülmesi için ZIL fiyatının neredeyse %13’lük bir yükseliş yaşaması gerekiyor. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!