NFT
Petrol Zengini Bu Ülke, Kendi Stablecoinini Çıkarmaya Hazırlanıyor!
Petrol Zengini Bu Ülke, Kendi Stablecoinini Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Petrol Zengini Bu Ülke, Kendi Stablecoinini Çıkarmaya Hazırlanıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SoftBank Group Corp. şirketinin eski üst düzey yöneticilerinden olan ve şirketin bazı büyük anlaşmalarına yön vermesiyle tanınan Akshay Naheta, Abu Dabi’nin uluslararası finans serbest bölgesinde DTR’yi kurarak stabilcoin teknolojisi dünyasına adım atıyor.

Eski SoftBank Yöneticisi Yüksek Enflasyona Karşı Stablecoin Girişimini Başlattı

Bu çabada işbirliği yapan Hong Kong merkezli DRAM Trust, yüksek net değere sahip bireylerden oluşan bir ağa bağlı.

Bu iki şirket birlikte, Bernstein’daki analistlerin önümüzdeki beş yıl içinde 20 kattan fazla büyüyerek 2,8 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ettiği, gelişmekte olan stabilcoin piyasasından yararlanmayı hedefliyor.

Alışılagelmişin dışına çıkılarak, DRAM coinleri ABD doları yerine Birleşik Arap Emirlikleri dirhemine sabitlenecek.

Bu stratejik hamlenin, Türkiye’den Mısır ve Pakistan’a kadar uzanan yüksek enflasyonlu ülkelerde yaşayan bireyler için daha fazla istikrar sunması bekleniyor. Aynı zamanda SWIFT sistemine de bir alternatif sunuyor.

Naheta’nın bakış açısına benzer şekilde, Dubai’den verdiği bir röportajda şunları söyledi: “Ana odak noktamız bu ülkelerdeki bankasızlar ve yetersiz bankalılar.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dev Kripto Para Şirketi Amber Group’un Yaklaşık Bir Aydır Bu Altcoinden Biriktirdiği İddia Edildi

Riskinizi çeşitlendirmek ve doların tamamlayıcısı olan bir para biriminde olmak istiyorsanız, buna geçebilecek büyük bir para yüzdesi var.”

Daha önce Deutsche Bank AG’de trader olarak çalışan Naheta, SoftBank’ın en önemli anlaşmalarından bazılarının düzenlenmesinde önemli bir rol oynadı.

Bunlar arasında çip tasarımcısı Arm’ın yarı iletken tasarımcısı Nvidia Corp’a satışını önermek ve 2017’de Nvidia’ya yapılan ve 3 milyar dolar gibi önemli bir kârla sonuçlanan 4 milyar dolarlık yatırıma öncülük etmek de yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!