NFT
Paxos, FTX Borsasından Çalınan Tokenlerini Kurtardı
Paxos, FTX Borsasından Çalınan Tokenlerini Kurtardı

Paxos, FTX Borsasından Çalınan Tokenlerini Kurtardı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sadece dolarla sınırlı kalmayıp geleneksel finans piyasalarında işlem gören bir çok varlığı tokenlaştırıp piyasaya süren tröst ihraççısı Paxos, FTX borsasının hackerlara kaptırdığı altına endeksli kripto para biriminin (PAXG) büyük bir kısmını geri aldı.

Geçtiğimiz ay dev kripto para borsasının iflas koruma başvurusu yapmasının ardından oluşan kaostan yararlanan hackerlar 400 milyon dolar değerindeki kripto parayı FTX’ten kendi zimmetine geçirdi. Siber suçluların çaldığı kripto paraların %5’i PAXG’den oluşuyordu.

Paxos yetkilileri, batık borsanın saldırıya uğramasının ardından 20 milyon dolar değerindeki PAXG tokeni dondurduğunu açıkladı. Aradan geçen altı haftanın ardından ortaya çıkan verilere göre çalınan 1.184 adet PAXG token yeniden şirketin eline geçti.

Blockchain güvenlik firmalarından Peckshield, on-chain verilerine dayanarak Paxos yetkililerinin hackerın elindeki PAXG tokenları boş bir cüzdana taşımaya başladığını açıkladı.

Tröst ihraççısı Paxos, FTX nedeniyle hackerlara kaptırdığı varlıklarını bir şekilde geri alsa da zarar hala çok büyük. Batık kripto para borsasının yeni patronu John Ray, SBF dönemindeki cüzdan koruma önlemlerinin bir sektör devi için oldukça yetersiz olduğunu tespit ettiklerini belirtti. Siber suçlular düşük güvenlik düzeyi nedeniyle borsadan milyonlarca dolarlık kriptoyu kendi zimmetine geçirdi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!