Öngörüleri Çıkan İsimden Altcoin’ler İçin “Depresyon Aşaması” Müjdesi! Eli Kulağında!
Öngörüleri Çıkan İsimden Altcoin’ler İçin “Depresyon Aşaması” Müjdesi! Eli Kulağında!

Öngörüleri Çıkan İsimden Altcoin’ler İçin “Depresyon Aşaması” Müjdesi! Eli Kulağında!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Kripto analisti Michael van de Poppe, altcoin’lerin uzun süreli düşüşünün sona erdiğini ve yükseliş için hazırlandığını iddia etti. Van de Poppe, altcoin’lerin büyük ilgi görmesiyle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara olan talebin artacağını vurguladı. Ayrıca, Bitcoin’in belirli bir fiyat aralığında sıkıştığına dikkat çekerek bu aralığın üstüne çıkmasının kritik olacağını söyledi. Piyasaya etkisi: Nötr
11:30
12 Eylül 2023

Tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe, altcoin’lerin uzun zamandır dip fiyatlardaki seyrinin tam olarak depresyon aşamasına karşılık geldiğini, bu aşamadan çıkılmasıyla tamamının sert şekilde yükselmek için hazırlandıkları yönünde görüş bildirdi. Analist ayrıca kripto kralı Bitcoin‘i (BTC) de yorumladı.

İçerik Rehberi

ToggleAnalist Altcoin’ler İçin Müjdeyi VerdiBitcoin’i de Yorumladı Analist Altcoin’ler İçin Müjdeyi Verdi Kripto para analisti Michael van de Poppe, kişisel X hesabından kripto para tabanlı borsa yatırım fonları (ETF’ler) için yapılan çok sayıda başvurunun kripto para piyasası için büyük bir yükseliş işareti olduğunu söyledi. Van de Poppe altcoin‘ler özelinde ortaya koyduğu yorumda şunları not etti:

Altcoin‘ler depresyon aşamasında ve yukarı yönlü bir trend başlatmaya hazırlar. Kulağa tekrar ediyor gibi gelebilir ama altcoin’lerin çoğu ya dibe vurmuş ya da dip seviyelerine yakın durumdalar. Kripto para piyasasına olan ilgi 2020’dekiyle aynı seviyelerdeyken altcoin’ler BTC paritelerinde yavaş yavaş yükselişe geçiyorlar.

Bu arada bazı önemli göstergelerimiz varken, piyasalara olan ilginin geri gelmeyeceğini söylemek yanlış olur. Spot Bitcoin ETF’si köşede onay için bekliyor. Spot Ethereum ETF’si için yapılan başvurular var ve vadeli işlem tabanlı Ethereum ETF’lerinin onaylanması artık an meselesi. Kurumsallar devreye giriyorlar.

Analistin altcoin’leri yorumlarken yatırımcıların değişken piyasa döngüleri sırasında geçirdikleri psikolojik dönemleri tasvir eden klasikleşmiş bir grafik olan Wall Street Cheat Sheet‘e atıfta bulunduğu görülüyor. Bilmeyenler için Wall Street Cheat Sheet’in ortaya koyduğu teoriye göre döngünün sonu, fiyatların aşırı düşük olduğu depresyon aşamasına karşılık gelmektedir. Depresyon aşamasını tipik olarak fiyatların hafifçe yükselmeye başladığı ancak çoğu piyasa katılımcısının buna herhangi bir anlam veremediği inançsızlık aşaması takip eder. Bitcoin’i de Yorumladı BTC‘yi de analiz eden Van de Poppe, fiyatın 24 bin 500 dolar ile 26 bin 800 dolar aralığından çıkarak yükselişe geçmesini beklediğini söyledi. Analiste göre, aralığın dibine doğru olacak bir fiyat hareketi indirimli fiyatlardan alım fırsatı anlamına gelirken, aralığın tepesine doğru bir hareket ise bir kırılma olacağı anlamına gelecek:

Bitcoin’in bu aralığına takılıp kalmayın. Bu aralıktaki seyir birkaç hafta daha sürebilir. Nihayetinde bir sahte kırılım ve ardından gerçek kırılım ile sonuçlanacaktır. Eğer 26 bin 800 doların üzerine çıkarsak düşünmez alım yaparım. Eğer 24 bin 500 dolar ile 25 bin dolar aralığına gerileyecek olursa yine düşürmez alım yaparım.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!